Враца започва с подготовката за зимните празници 18 ноември, 2024
Община Враца организира богата коледно-новогодишна програма, като подготовката започва от днес с украсяването на централния площад и монтирането на ледената пързалка.
Тази година съоръжението ще бъде по-голямо и покрито, което ще позволи да работи и през по-топлите зимни дни. Очаква се пързалката да бъде отворена на 29 ноември.
На 30 ноември ще бъде открит и Коледния базар на пл. „Хр.Ботев“.
През целия декември са предвидени концерти и коледни работилници. Светлините на коледната елха във Враца ще бъдат запалени на 2 декември, тогава по традиция на площада ще пристигне и Дядо Коледа. На Никулден в традиционния базар на приготвени от учебните заведения никулденски шарани, се очаква да има над 100 блюда.
На 14 декември ще е чаканият от мнозина Празник на врачанските вина, ракии и мезета, като тази година желаещите да участват ще могат да донесат и туршии.
За 19 декември Общината подготвя най-голямото Коледарско шествие в страната, в което е предвидено да има представители от целия Северозападен регион.
Сред останалите акценти от програмата са „Празник на хляба“ на 21 декември, Ден на бащата – 26 декември. В Новогодишната нощ ще има концерт на площада и греяно вино. На 1 януари е организиран Сурвакарски празник и честване на Васильовден. Краят на коледно-новогодишните празници ще бъде поставен на 6 януари, с отбелязването на Йордановден на р. Лева.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Децата и "глобалната мрежа"
На Тодоровден в кв. „Бенковски“: зрелищни конни състезания и 70 години Конна полиция
24-часова стачка блокира Гърция на 28 февруари: Какво трябва да знаете
Полицията с извънредна акция по пътищата за празниците
Лора Христова е най-голямата изненада на Олимпиадата в Милано
Русе представя 3D проект, който възстановява облика на града от 1930 г.
Емблематичен хит на Кети Гарби излиза с модерно звучене
Нов фолклорен проект среща Севера и Тракия в „Я, чуйте, чуйте“
Над 200 деца ще рецитират „Аз съм българче“ и ще изпеят „Питат ли ме дей зората“
Овесена каша сваля холестерола само за два дни
Близо 50 000 българи на Шипка и във Велико Търново за 3 март