Хакери източиха лични данни на 200 000 души в Букурещ и ги предложиха за продажба 11 ноември, 2024
Хакери са откраднали личните данни на близо 200 000 граждани от Сектор 5 в Букурещ и са ги обявили за продажба.
Кибератаката е била извършена на 26 октомври, като нападателите са получили достъп до сайта на общината и са източили информация, включваща ЕГН-та, имена, адреси, имейли и телефонни номера.
Тази информация може да бъде използвана за теглене на заеми, откриване на банкови сметки, заявяване на услуги, поръчки на продукти онлайн или дори за създаване на фалшиви документи, посочва медията.
Хакерите са преговаряли с общината цяла седмица, но не е постигнато споразумение.
Те са поискали пет милиона долара откуп, но кметът на Сектор 5, Кристиан Попеску Пиедоне, категорично отказал да плати.
По случая е започнато наказателно производство, а екипи на Министерството на вътрешните работи в сътрудничество с Националната дирекция за киберсигурност извършват задълбочени проверки за подобряване на сигурността.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
КЗК предлага 19 мерки за по-прозрачни цени и защита на производителите в сектор „Храни“
От 1 юли: Социалната пенсия за старост се увеличава на 183,81 евро
Край на нежеланите публикации: Как да рестартираме алгоритъма на Instagram
Празнуваме Еньовден с венец от 77 билки и половина
Парк „Кайлъка" в Плевен става по-сигурен, зелен и модерен
Сигнал Symphonic идва за първи път в Плевен
Габриела и Галена вдигат всички на крака с "Пълен цирк"
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г. и въвежда лични осигуровки за чиновници
Бизнесът отчете ръст на туристите през юни и съзря негативна кампания срещу Черноморието
„Ven PaCa“ - първият сингъл на EXPOSƎ с легендарния Франки Мюлер
Лятото и световъртежите – какво трябва да знаем?