Деца, родители и учители ще засадят дърво срещу насилието над деца 23 октомври, 2024
Дърво срещу насилието над деца ще бъде засадено в Сапарева баня.
Инициативата е част от кампанията на Държавната агенция за закрила на детето - "Бъди смел, бъди добър", а в нея се включват Община Сапарева баня и Детска градина "Света Анна“. Събитието е от 11.00 часа в двора на детското заведение.
В засаждането на дървото ще се включат децата и техните родители и учители, за да заявят заедно нулева толерантност към всякакъв вид насилие над и между деца.
Целта на кампанията е да се обърне внимание към случаите на насилие над деца и между деца, да се промени обществената нагласа по темата, за да има превенция и навременно сигнализиране на случаи, както и да се гарантира правото на закрила от насилие на всички деца и особено на деца във висок риск от уязвимост.
За още любопитни новини - слушай радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Стоян Петков разкрива скрития фолклор за бъдещите поколения
Папата благослови „Саграда Фамилия“ - най-високата църква в света
Студентски град събира на едно място рок легенди и Gen Z звезди на българската музика
Емили Блънт блести в новия филм на Стивън Спилбърг
Маги Джанаварова се завръща на музикалната сцена с „Лудост“
18 песни влизат в саундтрака към Мондиал 2026
Илиян Бойд превърна любовно съобщение в песен
В Ямбол организират акция по кръводаряване и най-ароматния фестивал в Градския парк
Под лупа: Как колпоскопията спасява животи
Солун се готви за световен рекорд с най-мащабното зейбекико
Бали връща Светла Иванова към голямата ѝ любов - музиката