
Созопол се превръща в сцена на изкуствата с богата програма 27 август, 2024

Созопол се подготвя да посрещне хиляди любители на изкуствата, които ще се насладят на богатата програма на 40-то юбилейно издание на Празниците на изкуствата „Аполония“.
От 29 август до 7 септември древният град ще се превърне в сцена на незабравими театрални постановки, концерти, кино прожекции и литературни събития.
Тържественото откриване на фестивала ще се състои на 29 август от 20:30 часа в Амфитеатър „Аполония“ с концерт на Симфоничен оркестър на БНР.
Сред акцентите в театралната програма са спектаклите „Кралица на красотата“ на ДТ „Адриана Будевска“ – Бургас, „Неделя вечер“ на МГТ Зад канала и „Всичките наши тела“ на ДТ „Невена Коканова“ – Ямбол. Зрителите ще имат възможността да се насладят и на моноспектакъла на Мариус Куркински „Нашенец“.
Музикалната програма на фестивала е също толкова богата и разнообразна. Сред изпълнителите, които ще се представят на сцената на „Аполония“, са Хилда Казасян, Белослава, Графа, Васил Петров и Военен Биг бенд – Стара Загора, „Фондацията“ и Пловдивската филхармония.
Киноманите ще могат да се насладят на български филмови продукции като „Уроците на Блага“, „Клопка“, „Чума“ и „Защото обичам лошото време“.
Литературната програма на фестивала включва майсторски клас и авторска вечер на Георги Господинов, както и спектакъла „Здравей, как си приятелю“ на НМТ „Стефан Македонски“.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Варна организира кампания за разделно събиране на опасни отпадъци

Щатът Куинсланд иска да проведе олимпийските състезания по гребане в река, обитавана от крокодили

Слабо начало за „Снежанка“: Разочароващи приходи и критики

Sinan споделя любовното си разочарование в „Маса за един“

Започва битката за прием в детските градини и ясли в София

Нова екопътека ще показва природните красоти на Симитли

Фики и Eмрах - сърце и душа в една песен

Илиян Бойд пиян от любов в „Имам ти мерак”

Хазартната зависимост е болест - мъжете започват да играят между 18 и 25 години, жените около 30-35 г.

23 март – Имен ден на Лидия: Покровителка на художниците и вярата

Март - месец на женското здраве
