"Шогун" и "Мечката" с най-много номинации за "Еми" 18 юли, 2024
Хитовият драматичен сериал "Шогун", който пренесе зрителите в Япония в началото на 17-и век, оглави номинациите за "Еми" - най-престижните телевизионни награди в света.
Сериалът, адаптиран по историческия роман на Джеймс Клавел, представя сложната и смъртоносна дворцова политика на феодална Япония. „Шогун“ е с 25 номинации, включително за звездите Анна Савай и Хироюки Санада и забележителния актьорски състав от японски герои и злодеи.
В тазгодишните драматични категории "Шогун" се сблъсква с конкуренцията на последния сезон на британската кралска сага "Короната" и "Сутрешното шоу" с участието на Дженифър Анистън.
"Мечката" оглави комедийните категории, като влезе в историята с 23-те си номинации. Действието се развива в хаотичен чикагски ресторант, управляван от група сплотени, но хапливи и понякога обиждащи се готвачи.
"Истински детектив" с Джоди Фостър в главната роля оглави раздела за лимитирани или антологични сериали, като получи 19 номинации.
Финалният кръг на гласуването за 76-ите награди "Еми" е насрочен за следващия месец, преди церемонията на 15 септември.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Слънце, последвано от гръмотевици и застудяване
Смолян става по-чист със зелени покриви
София празнува 24 май с шествие, концерти и 24-часов маратон
Плевен чества 24 май със 100 минути автентични хора̀ от цяла България
Екранът и децата
Ямбол празнува Свети дух със звезди от La Bouche и Milli Vanilli
Музеи, галерии и културни пространства отварят врати за цялото семейство
КНСБ с остра позиция срещу орязването на заплати в бюджет 2026
Общинският съвет в Бургас подкрепи домакинство на Евровизия
Рядък фрагмент от Айфеловата кула продаден за 450 160 евро
Глория: Пътят от рози към "Най-добрите"