
София е домакин на фестивал за пътната безопасност 29 юни, 2024

Близо 30 различни демонстрации, игри, викторини с награди и запомнящи се преживявания са предвидени за Националния ден на безопасността на движението по пътищата, който ще бъде отбелязан днес в София.
Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата“ заедно с институции и организации партньори отбелязва датата с фестивал, който ще се проведе от 11 до 14 часа пред Художествената галерия на площад „Княз Александър I Батенберг“.
Жълтите павета на площада ще се превърнат в площадка, на която децата ще играят с професионални аниматори, редят пъзели, рисуват, участват в арт работилници и в образователни игри за безопасно поведение на пътя. За младежите са подготвени специални симулатори, на които те ще могат да шофират в безопасна среда, или да видят как въздейства алкохола и колко е затруднена координацията след употребата му.
Посетителите ще видят на живо как се обезопасява ПТП и как се спасяват човешки животи, чрез рязане на превозни средства, както и гасене на запален автомобил.
Отблизо ще могат да бъдат разгледани специализираните автомобили и техника, сред които пожарен и авариен автомобил, полицейски патрул, оборудване за търсене и спасяване и много други.
Изложба на ретро автомобили ще покаже еволюцията на системите за безопасност, а мотористите ще разкажат за какво трябва да се внимава в разгара на сезона.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Вдигат цената на билета за градски транспорт в Бургас от 2026 г.

Родители на деца до 12 г. ще могат да искат дистанционна работа през лятото

От 8 октомври започват санкции за нелоялни търговци

Папи Ханс отваря нова страница с предстоящия си албум „Слънце“

Симона Загорова празнува рожден ден с песен – подарък от баща й

"Ескейп стая на колела" срещу трафика на хора

Българите с рекорден скок в пътуванията: 19.4% ръст през август

Гърция въвежда първите строги ограничения за социални мрежи за деца в ЕС

Прогноза за времето през октомври в България

Селена Гомес и Бени Бланко се ожениха в компанията на Тейлър Суифт и Ед Шийрън

Балканската сватба на Гъмзата, Mascota и D-Trax с етно мотиви и афро бийт
