
Летният сезон на Витоша стартира на 1 юни 01 юни, 2024

С детски празник и безплатно ползване на лифтовете за децата до 14 години ще бъде даден символичен старт на летния сезон на Витоша.
По случай Деня на детето, на долната станция на Витошко лале 1 от 10:00 часа е подготвена интересна развлекателна програма за децата, която включва търсене на съкровища, стрелба с лък, отборни игри и други забавления на открито, в които всеки свободно ще може да се включи през целия ден.
Всяка събота и неделя през сезона, при благоприятни метеорологични условия, от 9:00 до 16:30 часа за туристи и колоездачи ще работят ПВЛ Витошко лале 1 и ПВЛ Витошко лале 2. С помощта на лифтовете се достига бързо и лесно до изходните точки на множество пешеходни и вело маршрути из цялата планина.
Едно от очакваните събития за сезона е отварянето на трасето за спускане „Лалето“, което от 1 юни ще предложи много адреналин и емоции за по-напредналите планински колоездачи.
В края на септември Витоша за първи път ще бъде домакин на международно състезание по планинско колоездене, част от календара на Международния Колоездачен Съюз и носещо точки за световната ранглиста.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Теодора и Илиян Сандрев представят истинска фолклорна магия

Празник с кауза организира болницата в Габрово

От днес винетките поскъпват

Фолклорен спектакъл в Стара Загора: "Фолклорен диалог" обединява два елитни ансамбъла

Засилени проверки по пътищата за майските празници: жандармерия и пътна полиция с мащабна акция

Гуцанов: Няма да се отнемат права на пенсионери, а системата ще се надгражда внимателно

"C’est La Vie": Музикалният наръчник за живота от Дара Екимова

В Копривщица започва отбелязването на 149 години от Априлското въстание

Музеят в Търговище с нова инициатива - „Мога като баба, мога като дядо”

Готвят реформа в пенсионната система: обсъждат по-високи осигуровки и пътна карта за промени

Рада и Здравко Мандаджиеви - семейство извън стереотипите
