Лия с първи самостоятелен концерт след 20-годишна пауза 20 май, 2024
Едно от емблематичните имена на българската музика – Лия, се завръща на голямата сцена с концерт-промоция на цели два албума.
Обичаната изпълнителка, която се скри от светлините на прожекторите и се отдаде на семейството и отглеждането на дъщеря си за дълъг период от време, почти 20-години, никога не е спирала да се вълнува от музиката, просто я бе оставила на малко по-заден план. С течение на времето и стиловите й предпочитания леко са се променили , като за едно нещо е категорична – да пее само авторска музика, защото смята, че имаме изключително талантливи композитори и текстописци.
"Песните и за двата албума съм събирала месеци наред и записах тези, които ми се сториха най-близки до сърцето. Много от тях имат лични истории, посветени са на най-скъпите ми хора или на емоции, излезли от душата ми", разкрива Лия.
Албумът „Това остава“ Лия пусна на пазара в последните дни на 2021 г., но заради пандемията от Covid-19 не успя да презентира както й се искаше. Той съдържа по-шлагерни, предимно баладични композиции и от него, благодарение на социалните мрежи и платформите за видеосподеляне, се откроиха песни като „Плащам си“, „Сини очи“, „Лятна история“, „Аз и ти“, „Отлитат птиците“.
Вторият албум, който изпълнителката ще представи на концерта, е съвсем нов и е фолклорен – с авторски македонски песни. Лия е родом от македонския край и това е музиката на нейното детство, на нейното семейство и на нейните корени. През 2002 г. тя печели първа награда на фестивала „Пирин фолк“ с песента „Илинден“, а през 2018 г. – наградана фестивала „Охридски трубадури в Северна Македония с песента „Откако те нема“. Пилотната песен от новия албум „Българка“ певица пусна за 8 март тази година и също се харесва много.
Какво още е подготвила за концерта си и ще изпее ли някои от най-големите си хитове от пика на кариерата й, като „Дяволски чаровник“ „Обич за двама“ и „Утро след любовна нощ“ Лия засега не издава. Но споделя:
"Много се вълнувам за това събитие, защото не съм се срещала лице в лице с моята публика от много години, но през цялото това време съм усещала любовта на хората към мен – дали някой ще ме спре случайно на улицата, в мола, дори някъде в чужбина, или ще ми напише във фейсбук, добрите думи от хора, които са били мои почитатели, винаги са ме намирали. Сега дойде моментът аз да им се отблагодаря и да им подаря нещо красиво“.
Концерт-промоцията на Лия е на 16 юни в Зала 2 на НДК.
Билетите са в продажба на касите на НДК и Изипей/в цялата страна/, както и онлайн на epaygo.bg
Радио Веселина и Лия ти дават възможност да спечелиш двоен билет за концерта, ако се включиш във ФБ играта ни тук:
Медиен партньор на събитието е Радио Веселина!
Хороскоп Виж всички
Новини
Анджелина Джоли е готова да напусне Лос Анджелис
Мадона издава за първи път непрекъснатия микс на „Confessions on a Dance Floor“ на винил
Основни причини за сутрешните отоци по лицето и методи за справяне с тях
КТ „Подкрепа“ настоява за необлагаем минимум и данъчна реформа
Зов за помощ: Силните хора като Ася също имат нужда от подкрепа
Тервел Замфиров спечели бронзовия медал в алпийския сноуборд на зимната олимпиада
Чепеларе организира зимни олимпийски дни в чест на Екатерина Дафовска
София предлага празнично пътуване с легендарни тролейбуси
Ранни признаци на заболявания при децата
Десетки общини ще подкрепят семействата с различни инициативи между 7 и 14 февруари
Априлци празнува с "бабината гозба" и „греяни“ специалитети