Лия с първи самостоятелен концерт след 20-годишна пауза 20 май, 2024
Едно от емблематичните имена на българската музика – Лия, се завръща на голямата сцена с концерт-промоция на цели два албума.
Обичаната изпълнителка, която се скри от светлините на прожекторите и се отдаде на семейството и отглеждането на дъщеря си за дълъг период от време, почти 20-години, никога не е спирала да се вълнува от музиката, просто я бе оставила на малко по-заден план. С течение на времето и стиловите й предпочитания леко са се променили , като за едно нещо е категорична – да пее само авторска музика, защото смята, че имаме изключително талантливи композитори и текстописци.
"Песните и за двата албума съм събирала месеци наред и записах тези, които ми се сториха най-близки до сърцето. Много от тях имат лични истории, посветени са на най-скъпите ми хора или на емоции, излезли от душата ми", разкрива Лия.
Албумът „Това остава“ Лия пусна на пазара в последните дни на 2021 г., но заради пандемията от Covid-19 не успя да презентира както й се искаше. Той съдържа по-шлагерни, предимно баладични композиции и от него, благодарение на социалните мрежи и платформите за видеосподеляне, се откроиха песни като „Плащам си“, „Сини очи“, „Лятна история“, „Аз и ти“, „Отлитат птиците“.
Вторият албум, който изпълнителката ще представи на концерта, е съвсем нов и е фолклорен – с авторски македонски песни. Лия е родом от македонския край и това е музиката на нейното детство, на нейното семейство и на нейните корени. През 2002 г. тя печели първа награда на фестивала „Пирин фолк“ с песента „Илинден“, а през 2018 г. – наградана фестивала „Охридски трубадури в Северна Македония с песента „Откако те нема“. Пилотната песен от новия албум „Българка“ певица пусна за 8 март тази година и също се харесва много.
Какво още е подготвила за концерта си и ще изпее ли някои от най-големите си хитове от пика на кариерата й, като „Дяволски чаровник“ „Обич за двама“ и „Утро след любовна нощ“ Лия засега не издава. Но споделя:
"Много се вълнувам за това събитие, защото не съм се срещала лице в лице с моята публика от много години, но през цялото това време съм усещала любовта на хората към мен – дали някой ще ме спре случайно на улицата, в мола, дори някъде в чужбина, или ще ми напише във фейсбук, добрите думи от хора, които са били мои почитатели, винаги са ме намирали. Сега дойде моментът аз да им се отблагодаря и да им подаря нещо красиво“.
Концерт-промоцията на Лия е на 16 юни в Зала 2 на НДК.
Билетите са в продажба на касите на НДК и Изипей/в цялата страна/, както и онлайн на epaygo.bg
Радио Веселина и Лия ти дават възможност да спечелиш двоен билет за концерта, ако се включиш във ФБ играта ни тук:
Медиен партньор на събитието е Радио Веселина!
Хороскоп Виж всички
Новини
Sofia Christmas Fest открива ледена пързалка върху фонтаните пред НДК
НОИ: Пенсионерите в чужбина подават годишна „декларация живот“
Повечето българи смятат, че преходът не е приключил и демокрацията не е истинска
Най-емблематичната поза на Фреди Меркюри бе увековечена със специална монета
Олимпийският огън ще премине от Неапол през Рим до Милано
Община Свищов отличи 32 деца за добри постъпки през годината
България влиза в топ 10 на страните с най-натоварен трафик в света
Цените на горивата у нас продължават възхода си въпреки отсрочката за „Лукойл“
Пловдив открива зала „Африка и Австралия“ и първото зоокафе в България
„Зрителна измама 3“ оглави боксофиса в Северна Америка
Весела се завърна на сцената с "Къде си"