Васил Василев-Зуека с дебютна изложба в Мадрид 16 април, 2024
Българският художник Васил Василев-Зуека ще представи своите творби за първи път пред мадридската публика. Изложбата, озаглавена „Моят свят“ (Mi Mundo), ще се проведе на 30 май в културния център Lope de Vega.
Зуека е познат със своя фигуративен и илюстративен стил, съчетаващ свободен и експресивен рисунък. Творбите му носят емоционален заряд и разкриват желанието му за експериментиране с различни живописни техники.
„Разпознаваем е по стила си, а фигурите му често са инстинктивно деформирани и издължени, напомнящи за личните му Арлекини“, пише Gospodari.com. „Тези образи пренасят публиката в магически свят, сякаш оживели от куклен театър. Героите на Зуека са почти измислени, понякога наивни, и често се асоциират с акварелните илюстрации на Любен Зидаров към емблематични български разкази.“
Изложбата „Моят свят“ е чудесна възможност да се потопите в творчеството на този талантлив художник и да откриете неговата уникална гледна точка към света. Очакваме ви на 30 май в Lope de Vega!
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Децата и "глобалната мрежа"
На Тодоровден в кв. „Бенковски“: зрелищни конни състезания и 70 години Конна полиция
24-часова стачка блокира Гърция на 28 февруари: Какво трябва да знаете
Полицията с извънредна акция по пътищата за празниците
Лора Христова е най-голямата изненада на Олимпиадата в Милано
Русе представя 3D проект, който възстановява облика на града от 1930 г.
Емблематичен хит на Кети Гарби излиза с модерно звучене
Нов фолклорен проект среща Севера и Тракия в „Я, чуйте, чуйте“
Над 200 деца ще рецитират „Аз съм българче“ и ще изпеят „Питат ли ме дей зората“
Овесена каша сваля холестерола само за два дни
Близо 50 000 българи на Шипка и във Велико Търново за 3 март