
Бургас осигурява нови велосипеди и открива сезона на остров Света Анастасия 09 април, 2024

Първите 100 нови електрически велосипеда вече са на разположение на бургазлии и гости на града.
За удобство на велосипедистите, те са разположени на ключови точки в различни части на Бургас. В Морската градина има 4 вело станции за наемане на електрически велосипеди, които се намират до КЦ „Морско казино“, Флората, зад Графична база и до х-л „Приморец“. Останалите пунктове са в парка на ж.к. „Славейков“ до бул. „Тракия“, в ж.к. „Зорница“ /Двете брези/, пред Младежкия културен център, жп гарата и скейт парка в ж.к. „Изгрев“.
Наемането на електрически велосипед ще става чрез мобилното приложение „Burgas Bikes“. Платформата Smart Burgas, позната от години на бургазлии, е обновена и предлага още удобства за гражданите и гостите на града.
Колелата са направени от олекотена алуминиева конструкция, което ги прави изключително лесни за каране, а освен като електрически, могат да бъдат ползвани и механично чрез въртене на педали.
Сезонът на остров Света Анастасия ще бъде открит на 4 май (събота) с Великденско гмуркане с водолази от сдружение „Приятели на морето“. А след него ще има музика на плажа, кулинарни изкушения и островно пиво. На самия Великден ще се извършват и редовни курсове до Остров Света Анастасия през деня. А на 6 май - Гергьовден, ще бъде отслужен празничен водосвет.
Тази година туристическият комплекс навършва 10 години от откриването си като любима дестинация и събитийният календар ще бъде динамичен до края на август.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Теодора и Илиян Сандрев представят истинска фолклорна магия

Празник с кауза организира болницата в Габрово

От днес винетките поскъпват

Фолклорен спектакъл в Стара Загора: "Фолклорен диалог" обединява два елитни ансамбъла

Засилени проверки по пътищата за майските празници: жандармерия и пътна полиция с мащабна акция

Гуцанов: Няма да се отнемат права на пенсионери, а системата ще се надгражда внимателно

"C’est La Vie": Музикалният наръчник за живота от Дара Екимова

В Копривщица започва отбелязването на 149 години от Априлското въстание

Музеят в Търговище с нова инициатива - „Мога като баба, мога като дядо”

Готвят реформа в пенсионната система: обсъждат по-високи осигуровки и пътна карта за промени

Рада и Здравко Мандаджиеви - семейство извън стереотипите
