Раздадоха наградите за хумор и сатира "Златен кукерикон" 08 април, 2024
На церемония под мотото „Кой не знае“, в Сатиричния театър бяха раздадени националните награди за хумор и сатира - „Златен кукерикон“.
Водещият Чашко Кадиев (Калин Сърменов), обяви, че това е шоуто, което посреща по ума и изпраща по таланта. Бендът на „Златен кукерикон“ изпълни на живо български хитове, сред които „Панаири“ на Лили Иванова, „Шу шу“ на Леа Иванова/Мариус Куркински, „Урок по танц“ на Стефан Воронов.
За най-добър спектакъл бе обявен „Онзи, другият Ню Йорк“ – авторско представление на Ванина Кондова.
„Монолози за вагината“ от Ева Енслър получи две награди „Златен кукерикон“. Спектакълът на театър „Бонини“ бе отличен в категорията „Женска роля“ – за изпълнението на Светлана Бонин, както и за режисурата на Стоян Радев.
За мъжка роля призът отиде при Калин Врачански – за ролите на Бепо и Тито Мерели в постановката „Комедия за тенори“ от Кен Лудвиг в благоевградския театър „Н. Й. Вапцаров“. Режисьор е Асен Блатечки.
Режисьорът Теди Москов бе отличен със „Златен кукерикон“ за цялостно творчество на името на Георги Калоянчев.
Режисьорът Борислав Чакринов (1961-2024) бе удостоен посмъртно с извънредна награда за значим принос в развитието на Сливенския драматичен театър, театър „София“, Сатиричния театър, Народния театър, за създаването на Малък градски театър „Зад канала“ и дългогодишното успешно ръководене на Бургаския драматичен театър.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
КЗК разширява мащабния анализ на храните с проверка на пазара на плодове и зеленчуци
Висока опасност от лавини в планините: Спасителите съветват да се избягват високите зони
Ново проучване поставя под въпрос ефективността на фастинга при борбата с излишните килограми
Майли Сайръс се завръща като Хана Монтана
Магда в „Изгаряш ме бавно“ - нова музика и жена, която отказва да бъде спрянa
Цяла България почита 153-тата годишнина от гибелта на Васил Левски
Годината на Огнения Кон носи възможности, сила и приключения
Две български салати са в топ 3 на най-добрите в света
Сара и Асен Лаутари представят новия си сингъл „На чисто“
Пулсът – невидимият диригент на сърцето
Папи Ханс задава болезнени въпроси в „Непознат“