WhatsApp работи върху функция за преобразуване на гласови съобщения в текст 21 март, 2024
WhatsApp работи върху нова функция, която ще позволи на потребителите да преобразуват гласови съобщения в текст в реално време. Тази функция ще бъде особено полезна за хора с увреден слух или тези, които предпочитат да четат текстови съобщения вместо да ги слушат.
Новата функция използва технология за разпознаване на реч, за да преобразува аудио данни в текст. След като функцията бъде активирана, тя автоматично ще транскрибира гласово съобщение в текстово поле под него. Потребителите могат също така да докоснат бутон за възпроизвеждане, за да прочетат отново транскрипцията.
Освен това WhatsApp планира да включи опция, която позволява на потребителите да изключват транскрипциите за конкретни разговори или дори напълно да деактивират функцията. Това гарантира, че потребителите имат пълен контрол върху поверителността си.
Тази нова функция все още е в процес на разработка и не е пусната официално. Въпреки това, тя беше забелязана от няколко потребители и технологични ентусиасти. Очаква се да бъде достъпен в предстояща актуализация на приложението.
Хороскоп Виж всички
Новини
КНСБ с остра позиция срещу орязването на заплати в бюджет 2026
Общинският съвет в Бургас подкрепи домакинство на Евровизия
Рядък фрагмент от Айфеловата кула продаден за 450 160 евро
Глория: Пътят от рози към "Най-добрите"
Вениамин за дуетната версия на „Юлска нощ“: "Няма случайни срещи и моменти”
Борис Илиев с нова емоционална изповед за любовта, която остава
В София канят на кратка диктовка и проверка на знанията по български език
Папи Ханс пусна видео към хита си „Ти не ме разбираш“
Столична община осигурява допълнителни автобуси за „Нощ на музеите“
Интензивен трафик и ограничения по основните пътища около 24 май
Анелия със „Заби ми ножа“ е готова за много летни партита и музика на repeat