
Предстои кулминацията на карнавала в Рио де Жанейро 11 Февруари, 2024

Карнавалът в Рио де Жанейро беше открит с коронясването на крал Момо от кмета на града под бурни аплодисменти, с което постави началото на петдневното управление на символичния карнавален монарх.
Празненствата ще продължат до 14 февруари. 49 млн. души в цялата страна ще вземат участие във фестивалните събития, а в Рио де Жанейро се очаква да пристигнат 200 000 чужденци.
Карнавалът достига своя пик с основното си събитие, в което школите по самба се състезават в ослепителни паради на огромното съоръжение „Самбодром".
Те се отличават със сложни, масивни платформи, фантастични костюми и сложна хореография на изпълнителите, които танцуват под ритмите на специално композирана самба.
Всеки парад може да включва до 3 000 участници, които се движат по 700-метровия булевард, обградени от 70 000 зрители.
Тази година 12 училища ще се състезават за престижната титла шампион на карнавала.
Хороскоп Виж всички
Новини

Мустафа Чаушев с безплатен концерт в Шумен заедно с дъщеря си Ажда

„28 години по-късно“: Зомби апокалипсисът се завръща с още по-смразяващ ужас

Засилено полицейско присъствие по празниците: жандармерия и скрити патрули ще следят за реда

Галин представи поредната песен от предстоящия си албум

Василена Стоянова няма търпение да представи новите си фолклорни проекти

2025 червени яйца ще боядисат в Бачковския манастир на Велики четвъртък

Рени и Яни Янков с премиера на дуетната си песен до броени дни

Седмица на Земята в Стара Загора започва с мащабни събития

Засилен полицейски контрол по пътищата: Екипи на изходите от градовете и ключови кръстовища

Трима български студенти избрани от 4000 кандидати за стаж в INSAIT

Започнаха номинациите за наградите "Златна ябълка"
