
Сменят картите на децата за градския транспорт в София 09 януари, 2024

Децата до 14 ненавършени години ще пътуват с безплатна карта в столичния градски транспорт от 1 февруари 2024 г., съобщават на страницата си във Фейсбук от Центъра за градска мобилност.
Картата ще е електронна и със снимка. За целта родителите трябва да удостоверят с документ във всеки обект на ЦГМ възрастта на детето, както и адресната регистрация на родителя (постоянен или настоящ адрес на територията на Столична община).
Картите на децата между 7 и 10 годишна възраст, които и към момента са безплатни, могат да бъдат удължени с един месец. След това трябва да се заменят с новия вид превозен документ за деца от 7 до 14 години, който влиза в сила от 1 февруари.
Учениците, студентите и докторантите продължават да пътуват при досегашните условия до края на месец януари 2024 г. Те могат да заредят месечна карта за 15 лв.; годишна карта за 180 лв.
Ако детето е на възраст между 10 и 14 години, родителят може да зареди картата му за един месец на цена от 15 лв. (за януари). От февруари детето ползва безплатна карта за градски транспорт.
Хороскоп Виж всички
Новини

Българите с рекорден скок в пътуванията: 19.4% ръст през август

Гърция въвежда първите строги ограничения за социални мрежи за деца в ЕС

Прогноза за времето през октомври в България

Селена Гомес и Бени Бланко се ожениха в компанията на Тейлър Суифт и Ед Шийрън

Балканската сватба на Гъмзата, Mascota и D-Trax с етно мотиви и афро бийт

"В ритъма на сърцето" - безплатни прегледи и инициативи в цялата страна

България с историческо сребро на световното по волейбол

Меди с поредна заявка за хит - "Браво на тебе"

Обилни валежи и циклони: Голямо застудяване през новата седмица

Легендата продължава с "Междузвездни войни: Мандалореца и Грогу"

Александра Панайотова представя "Всичко е до време"
