
Започва гласуването за „Думите на годината“ в България 08 януари, 2024

От днес започва третата поред кампания „Думите на годината“, организирана от д-р Павлина Върбанова – създател на платформата "Как се пише", и Доротея Николова – преподавател по български език.
В първите 5 дни от кампанията всеки може да предлага думи или словосъчетания на фейсбук страницата на платформата. На 22 януари ще бъдат съобщени окончателните резултати.
Световноизвестни университети и речници вече направиха свои класации за дума на годината.
Според Кеймбридж думата на 2023 г. е „халюцинирам“. Тя е свързана с изкуствения интелект и необходимостта хората да използват критичното си мислене.
Съставителите на Оксфордския речник пък отличиха думата Rizz, която идва от „харизма“ и в езика на поколението Z (в „Тик-Ток“), означава способността да привлечеш някого.
Хороскоп Виж всички
Новини

Българският филм „Стадото“ се бори за „Оскар“

Нови изравнителни сметки за отоплителен сезон 2024/2025 в София: 48% от домакинствата с възстановявания

Нова електронна система за управление на ваксините в България

Иван Радуловски представя новата си песен "Мария"

Голяма Богородица е. Имен ден имат 179 хиляди българи

Йоргос Мазонакис е приет в психиатрична клиника

С "Жена мечта" Меди каза НЕ на комерсионалното възприятие за красота

Индийският танцов стил одиси представят в четири български града

„Български пощи“ подготвят над 3000 служители за обмяна на левове в евро

Отменят празника на остров Света Анастасия заради бурно море

Любовен триъгълник разпалва страстите в „Материалисти“ от 15 август
