
Символ на Хасково ще светне в оранжево за Деня против насилието над жени 25 ноември, 2023

На 25 ноември – Международен ден за елиминиране на насилието над жени, в София, Пловдив, Варна, Велико Търново и в други градове на страната ще се проведе шествието „Нито една повече!“.
Феминистки мобилизации, организатори на шествието в столицата и съорганизатори на протестите в другите градове, продължават да алармират за нарастващите случаи на домашно и полово базирано насилие и отправят искания към българските институции за незабавни действия, които да адресират физическото, сексуалното, психическото, икономическото и структурното насилие.
По неофициална статистика поне 20 жени са изгубили живота си вследствие на домашно или полово базирано насилие от началото на 2023 г., а хиляди други са подложени на тормоз, насилие, преследвания и унижения от своите насилници ежедневно.
„Нито една повече!“ в София ще се проведе от 17.00 часа пред Съдебната палата.
В Хасково - Камбанарията в парк Ямача, ще бъде осветен в оранжева светлина като част от международната кампания на ООН срещу насилието над жени и момичета.
Знакът на съпричастност с инициативата ще продължи от 25 ноември до 10 декември. Партньор на Община Хасково е фондацията "Х&Д Джендър перспективи". Кампанията "16 дни на активизъм срещу насилието, основано на пола“ е международна инициатива.
Тя започва всяка година на 25 ноември – Международен ден против насилието над жени и приключва на 10 декември – Международен ден на правата на човека.
Тази година Международното мото на кампанията е:
"2023 UNiTE! Инвестирайте, за да предотвратите насилието срещу жени и момичета!".
Хороскоп Виж всички
Новини

От 12 октомври: Новата система EES сменя печатите по границите

Обсъжда се по-дълъг срок за заличаване на трудов договор

Захари Бахаров отново става шеф на мафията

Хисаря се нареди сред най-авторитетните европейски термални дестинации

В Смолян търсят най-хубавата снимка, вдъхновена от любовта към четенето

Анелия е неузнаваема в новия си проект - „Влюбен до уши“

Цифрова идентичност за всеки българин до 2030 г.

Облекчават условията за еднократна помощ за ученици и майки студентки

Михаела Филева в „Коя е тя?“ - истината може да бъде по-забавна от клюките

Никол Кидман и Кийт Ърбан се разделят след 19 години брак

Ученици в национални носии ще дефилират в Котел за Международния ден на музиката
