
Дунав Ултра е в Топ 50 на Lonely Planet за 2024 г. 31 октомври, 2023

Българският веломаршрут Дунав Ултра влезе в годишната класация на Топ 50 препоръчани дестинации в цял свят за 2024 г., на "Библията" в пътешествията - гиганта Lonely Planet.
В обширен материал на Кристофер Коли за изданието са представени множество логистични препоръки и възможности за пътешествие с велосипед по маршрута. Специално е обърнато внимание на едноименното мобилно приложение Dunav Ultra и ежегодното събитие в неговата подкрепа - масово изминаване на Дунав Ултра на велосипед.
За връзката на Дунав Ултра с дестинацията "Дунавски Лимес" са спомогнали включването на емблематични тематични обекти в т.нар. "100 Дунав Ултра забележителности" - вкл. крепостта Баба Вида, Улпия Ескус - с. Гиген, легионен лагер Нове - гр. Свищов, Сексагинта Приста - гр. Русе, Дуросторум - гр. Силистра и Белоградчишката крепост.
Дунав Ултра е единственият препоръчан от Lonely Planet туристически маршрут на територията на Източни Балкани, което прави постижението уникален по рода си пробив в сферата на туризма за България, предоставяйки възможност за развитие на региона по поречието на река Дунав и Добруджа в страната.
Хороскоп Виж всички
Новини

Фестивал „МладиТЕ заедно“ се завръща в Русе с Криско и кауза за вдъхновение

България отчита рекорден зимен сезон в туризма с над 2 милиона регистрации

Смолян празнува 65 години от своето обединение с богата програма и културни събития

„Кино под звездите“ в Пловдив представя 15 безплатни прожекции на открито

Парк "Бедечка" в Стара Загора с престижна европейска награда и фестивал на открито

Пинокио, Пепеляшка, Аладин и Алиса оживяват от пясък в Бургас

Столичните паркове се превръщат в спортни площадки

"Приказна ваканция" очаква децата на Разград

Германия спечели Международния фестивал на фойерверките в Панагюрище

България чества 100 години от рождението на Георги Парцалев

„Непреходна вечност“ - над 140 оригинални български носии ще покажат в Елешница на 21 юни
