Цените на храните продължават да растат 27 октомври, 2023
Цените на хранителните продукти в България продължават да растат, макар и бавно и без много шум.
За последната седмица се наблюдава поскъпване при краставиците и доматите, леко поевтиняване има при олиото, ориза и картофите.
Според Владимир Иванов, председател на Държавната комисия по стокови борси и тържища, спрямо същия период на миналата година към момента има изменение на потребителската кошница с около 2,5%.
Той подчерта, че лошите търговски практики са важна причина за завишаването на цените, което налага да се взимат мерки срещу такъв тип действия.
"Инициативата на Министерството на икономиката "Достъпно за всеки" няма да навреди на пазара, а ще помогне на всички пазарни участници", каза Иванов.
Според него, мерките, предложени от министерството, като например ограничение на надценките и създаване на онлайн платформа за мониторинг на цените, ще помогнат да се ограничи спекулативният характер на цените на храните.
Хороскоп Виж всички
Новини
Филм с Леонардо ди Каприо е с девет номинации за „Златен глобус“
Ива и Велислава Костадинови разказват история за любовта
За първи път групи от САЩ и Индонезия идват за „Сурва“ в Перник
Bruno Mars обяви новия си солов албум „The Romantic“
Сънната апнея: тихият саботьор на здравето
НАСА обмисля спешна евакуация на Crew-11 от МКС поради здравословен проблем
Община „Тунджа“ посвети календара си за 2026 година на местните народни носии
Netflix пуска документален филм за финала на Stranger Things като подарък за феновете
БНБ въвежда извънредно работно време в съботите за обмяна на левове в евро
Фастингът сам по себе си не подобрява метаболизма без намаляване на калориите
Кои са най-очакваните филми през 2026 година