Фолклорен фестивал „Приятели чрез танца“ в Сливен 20 октомври, 2023
танци
Снимка: БГНЕСФолклорен фестивал „Приятели чрез танца“ за любителски клубове, младежки и детски танцови ансамбли ще събере близо 400 любители на българския танцов фолклор на 21-и октомври в Сливен.
Право на участие имат всички клубове от страната, изучаващи български народни хора, младежки и детски танцови ансамбли. Те ще изпълняват две хора с времетраене до 6 мин. Фолклорните ансамбли ще изпълняват два танца или блок програма до 10 мин. Организаторите дават възможност за участие във фестивален концерт. В него клубовете могат да участват с любимо хоро или обработка на хоро, а танцовите ансамбли с един танц.
Ще бъде връчена специална награда „Здравко Даскалов“ на хореограф с принос за издигане престижа на фолклорното танцово изкуство. Специални награди ще има за най-малък, най-възрастен участник, за най-атрактивна група, най-многобройна група и награди на спонсорите и организаторите на фестивала.
Фестивалът е под патронажа на кмета на Община Сливен и председателя на Съюза на народните читалища. Той е традиционен за празника на град Сливен – Димитровден.
Хороскоп Виж всички
Новини
Три милиона бездомни котки обитават улиците на Гърция
Бул. „Тодор Каблешков“ вече е напълно завършен в София
БПЦ няма да лети за Благодатния огън заради войната в Близкия изток
Боядисване на яйца, спортни игри и шествие на Велики четвъртък в София
„Златни младоженци“ ще си кажат отново „Да“ в Търговище
Прощаваме се с Михаил Белчев - една от най-ярките личности в българската музика и култура
Виена вдигна глобите за изхвърлен фас на 70 евро
Как ще се движи градският транспорт в София в нощта на Възкресение
Кой ще е енергийно беден? Кабинетът прие нови критерии
„Благодаря“ събира фолклор и опера с послание за вяра и сила
Ученици от цялата страна отбелязват 150-годишнината от Априлското въстание