Ботаническата градина на БАН кани на "Есенни срещи с растенията" 13 октомври, 2023
Ежегодните "Есенни срещи с растенията" предлага Ботаническата градина на Българската академия на науките в София.
Темата за сезона е "В света на тиквите". Всеки ден от 14 до 22 октомври, включително събота и неделя, от 10:00 до 16:00 часа, посетителите ще могат да разгледат разнообразие от видове и сортове тикви, отгледани в колекциите на Ботаническата градина.
Ботаниците отбелязват, че в началото на есента е красиво навън в парковата част и в оранжериите на градината. Може да се видят японските явори в есенна окраска и интересни голосеменни растения от цял свят.
На място в Ботаническата градина може да се купят и растения за дома и офиса.
При предварително записване се организират беседи за деца и ученици на място в Ботаническата градина - сред колекциите от растения, а също така и творчески работилници за деца, които са за засаждане и отглеждане на цветя.
Градината е разположена в полите на Витоша, над Околовръстния път, между кварталите Драгалевци и Бояна. Основана е през 1882 г. като Княжеска ботаническа градина в покрайнините на столицата.
Хороскоп Виж всички
Новини
Sofia Christmas Fest открива ледена пързалка върху фонтаните пред НДК
НОИ: Пенсионерите в чужбина подават годишна „декларация живот“
Повечето българи смятат, че преходът не е приключил и демокрацията не е истинска
Най-емблематичната поза на Фреди Меркюри бе увековечена със специална монета
Олимпийският огън ще премине от Неапол през Рим до Милано
Община Свищов отличи 32 деца за добри постъпки през годината
България влиза в топ 10 на страните с най-натоварен трафик в света
Цените на горивата у нас продължават възхода си въпреки отсрочката за „Лукойл“
Пловдив открива зала „Африка и Австралия“ и първото зоокафе в България
„Зрителна измама 3“ оглави боксофиса в Северна Америка
Весела се завърна на сцената с "Къде си"