Въвежда се режим на водата в Плевен и села в общината 07 октомври, 2023
мивка
Снимка: freepik.comВъвежда се режим на водата от днес в Плевен и десет села в общината.
От "Водоснабдяване и Канализация" ЕООД (ВиК) в Плевен информират, че режимното водоподаване се налага във връзка с критично ниските водни количества, които постъпват от водоснабдителна група "Черни Осъм" и значително намалелия дебит на шахтовите кладенци от водоснабдителни групи "Биволаре", "Крушовица" и "Долна Митрополия".
Режимът е в сила за Плевен и селата Бохот, Брестовец, Буковлък, Къшин, Ласкар, Николаево, Опанец, Ралево, Тодорово и Ясен. От 7-и октомври до 30-и ноември водата в тези селища ще бъде спирана за всички потребители през деня от 13:00 до 17:00 часа и през нощта от 23:00 до 05:00 часа.
Към тази мярка се прибягва в случаите, когато подаваните водни количества не са достатъчни да се осигури непрекъснато водоснабдяване. При промяна на ситуацията режимът може да бъде променян или отменен, посочват още от ВиК - Плевен.
Преди дни Ловчанският митрополит Гавриил и ставрофорен иконом Вениамин Павлов отслужиха молебен за дъжд на водохващането до село Черни Осъм. Молебенът е поради продължителното засушаване и по молба на Данаил Събевски, управител на "ВиК" АД – Ловеч.
През летния сезон на воден режим бяха различни селища в област Плевен. Причините, които наложиха тази крайна мярка, бяха драстично намалелият дебит на водоизточниците, ползването на питейна вода не по предназначение, както и трайният недостиг на вода, особено по високите части на населените места.
Хороскоп Виж всички
Новини
На Секновение денят и нощта стават равни и не се ядат червени плодове
Китайски инфлуенсъри ще популяризират киселото мляко на Момчиловци
Жените и лятото
Българският фолклор оживява на „Богородична стъпка 2026“
МВР предупреждава гражданите за фишинг измама с фалшиви полицейски призовки
Когато продължението е по-добро от оригинала: филмите, които успяха да надминат първата част
Нови чартърни и редовни полети свързват Германия с Варна и Бургас през 2027 година
Торино, Пашата и Evangelia се събраха за хитова колаборация
„Пирин Фолк“ събира в Сандански хиляди почитатели на македонската песен
„Реките на София“ се завръщат със светещи лодки, спортна зона и забавления за цялото семейство
Продължаваме промяната внася законопроект за движение на такситата в бус лентите