Разград подготвя специален подарък за първокласниците в общината 12 септември, 2023
И тази година първокласниците в община Разград ще получат като подарък от ръководството на общината книжка с български народни приказки.
На чиновете на всички 422 деца ще има книжка с шест приказки, свободно преразказани от Наско Якимов. Илюстрациите са на Катерина Милушева.
В петте основни училища и Средно училище “Христо Ботев“ в областния град към седми септември са записани 356 първокласници, а в петте селски училища първолаците са 66.
Всички учебни заведения от община Разград имат готовност да стартират новата 2023/2024 учебна година.
Групите в детските градини са обезпечени с познавателни книжки, а учениците от I до VII клас в училищата - с учебници и учебни комплекти за безвъзмездно ползване.
Три общински училища - Профилираната природоматематическа гимназия „Акад. Н. Обрешков“, Средно училище „Хр. Ботев“ и Спортното училище стартират учебната година с новоизградена спортна площадка в двора на сградата. Тя е изградена с финансиране по Програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки в държавните и общински училища на Министерството на образованието и науката. На новата площадка ще могат да се провеждат занимания по пет вида спорт – волейбол, баскетбол, футбол, хандбал и лека атлетика.
Хороскоп Виж всички
Новини
Учени създадоха гел, който произвежда кислород за заздравяване
Кои са най-добрите дестинации, хотели и плажове за предстоящата година?
„Битка след битка“ спечели шест награди БАФТА
България завърши на 28-то място по медали на Зимната олимпиада
България ще има поклоннически маршрут като испанския Камино
Филм с българско участие спечели „Сребърна мечка" на Берлинале
Как да запазим мозъка си здрав – ежедневни стъпки за силна памет
Сирни заговезни: Време за прошка, древни традиции и духовна подготовка за Великия пост
Исхемична болест
Валя Балканска е номинирана за „Вдъхновител и пазител на непреходните ценности“
Магията на зелените очи: Защо те са най-редкият и мистичен феномен в света