
С игри за деца и „Човешка верига” ще бъде отбелязан Световния ден на първата помощ 09 септември, 2023

Столичната организация на Българския Червен кръст (БЧК) организира празник от 10:00 ч. в Борисовата градина по повод Световния ден на първата помощ.
Доброволците на Младежкия авариен екип – София и на Университетския аварийно спасителен отряд ще демонстрират основни техники за оказване на първа помощ и обезопасяване. Ще бъде разиграна ситуация на пътнотранспортно произшествие с пешеходци, на които ще бъде оказана първа долекарска помощ.
На обособени с шатри места ще бъдат показани различни видове превръзки и ще бъдат разпространявани информационни материали, свързани с първата помощ и пътната безопасност. За най-малките са предвидени забавни игри, викторина и конкурс за рисунка.
Точно в 12:00 ч. всички участници и гости ще се хванат за ръце, за да образуват традиционната в цял свят „Човешка верига" в подкрепа на първата помощ за всички нуждаещи се.
Световният ден на първата помощ се отбелязва от 2000 г. по предложение на Международната федерация на Червения кръст и Червения полумесец и е във втората събота на септември. Тази година мотото е „Първа помощ в дигиталния свят". Празникът е посветен и на Европейския ден без загинали на пътя, като фокусът е пътната безопасност на децата.
Хороскоп Виж всички
Новини

Роксана се впусна в дует с млад изпълнител

Котка за домашен любимец - всичко, което трябва да знаем за отглеждането ѝ

София посреща финала на екоинициативата "Книги за смет"

Стара Загора отбелязва своя празник

Тони Стораро записа песен на Василис Карас

Ваксините - полезно е да знаем!

Бургазлии ще решават екологични загадки в играта “Бургас, раздвижи се!“

„Момчилград – сърцето на Източните Родопи“ гостува в София

Строги правила за смартфоните подобряват съня на тийнейджърите

Графа тръгва на път с нова онлайн поредица „Приятно ми е, Влади“

Еврото идва: Микро фирми теглят до €10 000 преди 1 януари
