
Засилени проверки на климатиците в градските автобуси 26 юли, 2023

Почти всички от 193-те автобуса, които изпълняват лятното маршрутно разписание по 29-те линии от градския транспорт, са с работещи климатици.
Единствено по линия №20 до края на миналата седмица са се движили 5 новозокупени автобуса, все още необорудвани с климатици.
След многократните санкции и предупреждения към фирмата превозвач и те са изтеглени от движение за оборудване в спешен порядък, а на тяхно място са пуснати климатизирани превозни средства.
В момента общината работи по 3 договора с превозвачите. В най-стария от тях – от 2016 г., е регламентирано, че през лятото климатиците в автобусите трябва да се пускат при външна температура над 28 по официални данни на Националния институт по метеорология и хидрология.
Според договорите от 2018 и 2021 г. температурата в салоните на автобусите целогодишно трябва да е между 18 и 25 градуса, така че абсолютно винаги да се осигурява комфортът на пътниците.
В много от новите автобуси климатиците се регулират автоматично – при 25 градуса се включват, а при 18 градуса се изключват сами. И това не зависи от шофьорите.
Хороскоп Виж всички
Новини

Папи Ханс отваря нова страница с предстоящия си албум „Слънце“

Симона Загорова празнува рожден ден с песен – подарък от баща й

"Ескейп стая на колела" срещу трафика на хора

Българите с рекорден скок в пътуванията: 19.4% ръст през август

Гърция въвежда първите строги ограничения за социални мрежи за деца в ЕС

Прогноза за времето през октомври в България

Селена Гомес и Бени Бланко се ожениха в компанията на Тейлър Суифт и Ед Шийрън

Балканската сватба на Гъмзата, Mascota и D-Trax с етно мотиви и афро бийт

"В ритъма на сърцето" - безплатни прегледи и инициативи в цялата страна

България с историческо сребро на световното по волейбол

Меди с поредна заявка за хит - "Браво на тебе"
