Шакира представя новия си сингъл „Copa Vacia“ 01 юли, 2023
Шакира
Снимка: БГНЕСКолумбийската певица Шакира, представя новия си сингъл „Copa Vacia" с участието на Мануел Туризо. Парчето е придружено от фантастично музикално видео, режисирано съвместно от Шакира и дългогодишния й сътрудник Jaume de la Iguana. Видеото направи глобалната си премиера по MTV Live, MTVU, MTV Biggest Pop и в глобалната мрежа от канали на MTV, както и на билбордовете на Paramount на Times Square.
Сингълът на певицата с Bizarrap, озаглавен „Music Sessions Vol. 53”, влезе в историята, дебютирайки на #1 в световен мащаб и счупвайки 14 световни рекорда на Гинес. Сега това е песента на испански език с най-много слушания за един ден в историята, като за 24 часа парчето счупи рекорда в Spotify с над 14 милиона стрийма. Двамата изпълниха песента пред развълнувана тълпа в The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, което го направи едно от най-гледаните музикални изпълнения в историята на шоуто.
Миналия месец Шакира издаде „Acróstico“, балада за пиано, в която показа своята уязвима и чувствителна страна. Тя също беше отличена като първата латиноамериканска жена на годината на Billboard на встъпителната Mujeres Latinas en la Música, известна още като галата на Латиноамериканските жени в музиката. Това добавя още едно постижение към удивителната година за глобалната икона, която е първият изпълнител, който има две #1 парчета в класацията Global Top 50 в Spotify, както и в Billboard 200 и Billboard Hot 100.
Шакира вече заема мястото на най-продаваната латино изпълнителка в историята, с десетилетна история на създаване на хитове, продължавайки да затвърждава легендарния си статус през изминалата година благодарение на невероятния успех на четирите й най-нови хита „Te Felicito“, „Monotonía“, „Music Sessions #53“ и „TQG“.
Хороскоп Виж всички
Новини
Брюксел настоява Meta да промени алгоритмите на Facebook и Instagram
Проектирането на Околовръстния път на София между „Бъкстон“ и „Люлин“ започва в края на годината
Прея представи нов сингъл с усещане за лято, море, скали и вятър
Ая и Emil TRF - една неочаквано добра комбинация в "Катастрофа"
Мальовица отново събира туристически групи и семейства от цялата страна
Първо Лятно училище по фолклор събира деца в Кюстендилско
Замърсяване с пластмаса в Гърция: Доклад на WWF откри микропластмаси по крайбрежието
524-метрова водна стена: Историята на най-мощното мегацунами в Аляска
Почина рок легендата Бони Тайлър на 75-годишна възраст
Беатрис - новото име на музикалната сцена в България
Отиде си голямата поетеса и автор на обичани песни - Надежда Захариева