От МВР призовават „На бала се забавлявай! На пътя бъди отговорен!“ 19 май, 2023
МВР предприема всички необходими действия, за да се гарантират реда и безпроблемното протичане на абитуриентските балове.
Дори по време на баловете всички имат задължение да спазват Закона за движението по пътищата. Нарушенията най-често се документират с автоматизирани технически средства и системи и не се налага спирането на автомобилите на място. Но няма ненаказани нарушители - това може да се случи и след бала.
На сайта на МВР са публикувани препоръки към абитуриентите.
Подаването през прозорците на автомобилите и излизането от купето по време на движение, както и претоварването с повече хора, е нарушение на Закона за движение по пътищата и се наказва с глоба между 20 и 50 лева.
Говори гл. инспектор Мария Ботева от отдел "Пътна Полиция" към ГДНП:
Хороскоп Виж всички
Новини
Майкъл се доближава до 1 милиард долара приходи в боксофиса
Пловдив се превръща в туптящото сърце на българския фолклор
Дейвид Бекъм е първият футболист със звезда в "Алея на славата"
И тази година Джордан посреща лятото с нов хит
Женско здраве
Шестото издание на „Зелено четене“ е посветено на децата
Бащи и деца празнуват заедно с над 30 атракции и занимания за цялото семейство
Росица Пейчева води хоротеката на „Девин Денс Фест“
Ябланица посреща любители на прочутите си халва и локум
Mondial Camp 2026 съчетава футбол, кино, музика и игри в сърцето на София
Меди отново разчувства с песен - "Времето лекува" вече е факт