От МВР призовават „На бала се забавлявай! На пътя бъди отговорен!“ 19 май, 2023
МВР предприема всички необходими действия, за да се гарантират реда и безпроблемното протичане на абитуриентските балове.
Дори по време на баловете всички имат задължение да спазват Закона за движението по пътищата. Нарушенията най-често се документират с автоматизирани технически средства и системи и не се налага спирането на автомобилите на място. Но няма ненаказани нарушители - това може да се случи и след бала.
На сайта на МВР са публикувани препоръки към абитуриентите.
Подаването през прозорците на автомобилите и излизането от купето по време на движение, както и претоварването с повече хора, е нарушение на Закона за движение по пътищата и се наказва с глоба между 20 и 50 лева.
Говори гл. инспектор Мария Ботева от отдел "Пътна Полиция" към ГДНП:
Хороскоп Виж всички
Новини
КЗК предлага 19 мерки за по-прозрачни цени и защита на производителите в сектор „Храни“
От 1 юли: Социалната пенсия за старост се увеличава на 183,81 евро
Край на нежеланите публикации: Как да рестартираме алгоритъма на Instagram
Празнуваме Еньовден с венец от 77 билки и половина
Парк „Кайлъка" в Плевен става по-сигурен, зелен и модерен
Сигнал Symphonic идва за първи път в Плевен
Габриела и Галена вдигат всички на крака с "Пълен цирк"
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г. и въвежда лични осигуровки за чиновници
Бизнесът отчете ръст на туристите през юни и съзря негативна кампания срещу Черноморието
„Ven PaCa“ - първият сингъл на EXPOSƎ с легендарния Франки Мюлер
Лятото и световъртежите – какво трябва да знаем?