Михаела Филева с главна роля в рок опера 24 януари, 2023
Михаела Филева играе главната роля в рок операта "Есмералда - Парижката света Богородица". Постановката на старозагорската опера гостува за първи път на софийска сцена на 31 март в зала 1 на НДК.
"За мен е чест, удоволствие и голям късмет да градим образи с прекрасните колеги. Между нас има огромна eнергия, работим с желание и любов и съм сигурна, че този наш плам ще стигне до публиката", казва Михаела Филева.
Автор на музиката е Рикардо Кочанте, вдъхновен от едноименната творба на Виктор Юго. Оркестрацията за голям симфоничен оркестър и рок група е на Людмил Горчев. Либретото е написано от Люк Пламондон. Режисьор на спектакъла е Виолета Горчева, диригент - Владимир Бошнаков. Хореограф е световноизвестният Марио Пиаца.
Борис Тасков ще е в ролята на Квазимодо, Николай Моцов ще изиграе Грeнгоар, Марин Русинов - Фроло. Участват още Богомил Спиров (Феб), Гергана Николаева (Фльор де Лиз), Александър Панайотов (Клопен). В рок операта се включват голям симфоничен оркестър, рок група, голям и малък хор, балет, деца от детско-юношеската студия за опера и балет на операта в Стара Загора, представители на прабългарската школа за оцеляване "Бага-Тур".
„Есмералда-Парижката Света Богородица” ще бъде представена и в Стара Загора на 23 и 24 март.
Когато през 1998 година мюзикълът "Парижката света Богородица" е представен за първи път във френската столица, той прави такъв фурор, че след година е вписан в книгата на Гинес - заради интереса, който предизвиква. Продажбите му на DVD носители изпреварват тези на блокбъстъри като "Батман" и "Игра на тронове".
Хороскоп Виж всички
Новини
Децата и "глобалната мрежа"
На Тодоровден в кв. „Бенковски“: зрелищни конни състезания и 70 години Конна полиция
24-часова стачка блокира Гърция на 28 февруари: Какво трябва да знаете
Полицията с извънредна акция по пътищата за празниците
Лора Христова е най-голямата изненада на Олимпиадата в Милано
Русе представя 3D проект, който възстановява облика на града от 1930 г.
Емблематичен хит на Кети Гарби излиза с модерно звучене
Нов фолклорен проект среща Севера и Тракия в „Я, чуйте, чуйте“
Над 200 деца ще рецитират „Аз съм българче“ и ще изпеят „Питат ли ме дей зората“
Овесена каша сваля холестерола само за два дни
Близо 50 000 българи на Шипка и във Велико Търново за 3 март