Космически спътник "кацна" в сградата на Община Стара Загора 16 януари, 2023
Във фоайето на Община Стара Загора от днес може да се види копие на космическия спътник „Интеркосмос България – 1300".
Той ще бъде част от специално създаден монумент, напомнящ на жителите и гостите на града за космическата слава на Стара Загора.
Реализацията на начинанието започва през 2021 година, когато се навършват 40 години от изстрелване на спътниците.
След реставрационните дейности, копието, което очаква своето монтиране в специалния монумент в парк „Артилерийски", е максимално доближено до реалния вид на спътника в годината му на създаване.
Цялостният проект е модерен и интерактивен, а инициаторите са убедени, че ще бъде атрактивен обект за посещения, напомнящ за един от туристическите слогани на града - „Стара Загора – център на Вселената".
Хороскоп Виж всички
Новини
Варицела
Сватбен бум в Търговище на огледалните дати през юни
Петрови заговезни: Започва един от важните християнски пости
Община Царево осигурява зони за безплатно паркиране през лятото
Стартират кампании за безплатно събиране на опасни битови отпадъци
„Говорещи“ кошчета, модерен фонтан и 35 сватби в Стара Загора
Азис - уникален, DJ Дамян - оригинален в новия им проект - „Картечница“
Крепостта "Царевец" отново се връща във времената на Второто българско царство
Над 2400 души са спасени от удавяне, БЧК отчита спад на инцидентите
Варна празнува 105 години като курорт с безплатни турове и изложба
До 3000 евро глоба в Гърция за къмпингуване на плажа