
Мелник става снимачна площадка на нов сериал 11 април, 2022

В района на Мелник започнаха снимките на нов български сериал - „Вина“, част от филмопроизводството на БНТ. Той ще разказва истории за виното и за човешките взаимоотношения.
Режисьор на сериала е Виктор Божинов. Участват едни от най-обичаните български актьори, сред които Герасим Георгиев – Геро, Михаил Билалов, Параскева Джукелова, Владимир Зомбори, Елена Телбис, Кристина Верославова, Димитър Селенски, Дария Митушева и много други.
Историята в сериала се завърта около млад мъж, който се завръща от чужбина с идеята това завръщане да е за кратко. Винарната, с която е свързано семейството му, обаче го среща с различни хора, зараждат се и нови емоции.
Събитията в продукцията се развиват на фона на красивите гледки на Мелнишкия район.
Мелник е обявен за град-музей и културно-исторически резерват. Най-малкият град в България и в Европа. Намира се на 22 км. югоизточно от общинския център Сандански.
САНДАНСКИ - НАЙ-ТОПЛИЯТ ГРАД У НАС
В района на Мелник се отглеждат лозя от сорта “Широка Мелнишка” и се прави прочутото мелнишко вино. С него се е търгувало далече на Изток, в Западна Европа, на север до Англия, Русия, Украйна и др.
Хороскоп Виж всички
Новини

Дисни ще открие седмия си тематичен парк в Абу Даби

16 локации в Стария Пловдив посрещат "Дефиле Вино и гурме" 2025

В Разград раздават наградите от акцията „Бонбони за смет“

Видин празнува летния Никулден с частица от мощите на Свети Николай Чудотворец

Веси Бонева прави музикално вълшебство с популярен радио водещ

"За първи път": Заповядайте на прочутата театрална постановка

Куентин Тарантино ще бъде почетен гост на фестивала в Кан

Библиотеката в Смолян показва красотата на Родопите и народните носии

Започва LUNAR - Фестивалът на светлините озарява центъра на София

Галена предизвиква с "22:22"

Зендая дискретно показа огромния си диамантен годежен пръстен от Том Холанд
