
Испанска драма спечели "Златната мечка" на "Берлинале" 17 Февруари, 2022

Филмът „Алкарас“ (Испания, Италия) на режисьорката Карла Симон бе удостоен с награда „Златна мечка“ на 72-ото издание на международния кинофестивал в Берлин.
Церемонията се излъчваше на живо онлайн в профилите в социалните мрежи на фестивала от „Берлинале паласт“ в германската столица.
Вижте тази публикация в Instagram.
Филмът "Алкарас" разказва за семейство фермери - производители на праскови, които се борят за бъдещето си. Критиката определи филма като "сладко-горчива" драма. 36-годишната Карла Симон посвети наградата на семейството си, като сподели, че без тях е нямало да успее да опише историята.
Тази година в "Берлинале" участваха 18 филма от 15 страни. Председател на международното жури бе американският режисьор М. Найт Шаямалан.
Берлинале е един от водещите световни филмови фестивали редом с тези в Кан и Венеция, а тази година е един от малкото, който отвори врати и за публиката.
Въпреки здравната криза Берлинале посрещна с червен килим гостите си и на откриването, и на церемонията по връчването на награди.
Хороскоп Виж всички
Новини

Теодора и Илиян Сандрев представят истинска фолклорна магия

Празник с кауза организира болницата в Габрово

От днес винетките поскъпват

Фолклорен спектакъл в Стара Загора: "Фолклорен диалог" обединява два елитни ансамбъла

Засилени проверки по пътищата за майските празници: жандармерия и пътна полиция с мащабна акция

Гуцанов: Няма да се отнемат права на пенсионери, а системата ще се надгражда внимателно

"C’est La Vie": Музикалният наръчник за живота от Дара Екимова

В Копривщица започва отбелязването на 149 години от Априлското въстание

Музеят в Търговище с нова инициатива - „Мога като баба, мога като дядо”

Готвят реформа в пенсионната система: обсъждат по-високи осигуровки и пътна карта за промени

Рада и Здравко Мандаджиеви - семейство извън стереотипите
