„Медал“ дава старт на нов мини албум на Михаела Маринова 15 май, 2026
Само дни след като обяви първия си самостоятелен концерт в Зала 1 на НДК, Михаела Маринова представи новия си сингъл „Медал“, придружен от официално видео. Песента поставя началото на предстоящия мини албум на изпълнителката и загатва за посоката, в която ще се развива новият ѝ музикален проект.
По думите на певицата, „Медал“ не е песен за победата в традиционния смисъл, а за отказа от празните думи, изкуствените отношения и нуждата от постоянно външно одобрение. Тази идея е пренесена и във видеоклипа, където Михаела постепенно „съблича“ външния блясък, за да достигне до себе си.
Визуалната концепция е изградена със скулптурен и екстравагантен стайлинг на дуото The Trackers. Режисьор на видеото е Николай Драганов, с когото изпълнителката работи и по клипа към хита си „Герой“.
Музиката и текстът на „Медал“ са създадени от Михаела Маринова и дългогодишния ѝ творчески партньор Павел Николов (Pavell).
Паралелно с премиерата на новия сингъл певицата вече се подготвя и за следващата голяма стъпка в кариерата си – първия си самостоятелен концерт в Зала 1 на НДК, който е насрочен за 28 ноември 2026 година.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Спад на температурите, валежи и градушки през новата седмица
Благоевград предлага 16 климатични убежища от жегата
"Утре ще е късно" - нова изненада от Симона Загорова
Фестивалът Стъклена плетеница започва в архитектурния резерват Боженци
AI в медицината - част II
Честванията на Шипка ще са с вход свободен за Паметника на свободата
Предлагат въвеждане на воден режим в Кюстендил заради сушата
Агенцията по заетостта отпуска финансови стимули за преселение в малки населени места
Васил Терзиев опроверга информациите за глоби за детски рождени дни в парковете в София
Дара Екимова „улавя“ пулса на деня в „Дигитално“
Цветелина Янева отново показа класа и клип на световно ниво