DARA ще гостува на Ерос Рамацоти в Италия 11 май, 2026
Ерос Рамацоти отправи специална покана към българската представителка на „Евровизия“ Дарина Йотова - DARA, съобщават от Telegraph.bg.
Световната звезда очаква родната певица като официален гост на негово предстоящо музикално събитие на Апенините, след като самият той запя нейната Bangaranga по време на концерта си в София.
Изпълнението му е последвано от лична покана за визита в Италия.
"Това са нереални моменти. След това се случи нещо още по-вълнуващо - той ме покани да бъда гост на негов концерт в Италия", заявява певицата.
В момента DARA се намира във Виена, където текат последните репетиции преди втория полуфинал на Евровизия, който ще се проведе на 14 май. Тя определя преживяването като красив хаос и признава, че след втората репетиция на сцената се чувства много по-уверена.
Българската песен ще открие шоуто в австрийската столица.
Bangaranga е вдъхновена от българските традиции и по-специално от родните кукерски ритуали. Според изпълнителката първичната енергия и огромният шум в парчето имат за цел да прогонят съвременните демони като тревожността и страха.
След края на европейския музикален конкурс, DARA планира да издаде нови проекти и да се срещне с феновете си, които я подкрепят през цялата кампания.
За още музикални новини – слушай радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
"Утре ще е късно" - нова изненада от Симона Загорова
Фестивалът Стъклена плетеница започва в архитектурния резерват Боженци
AI в медицината - част II
Честванията на Шипка ще са с вход свободен за Паметника на свободата
Предлагат въвеждане на воден режим в Кюстендил заради сушата
Агенцията по заетостта отпуска финансови стимули за преселение в малки населени места
Васил Терзиев опроверга информациите за глоби за детски рождени дни в парковете в София
Дара Екимова „улавя“ пулса на деня в „Дигитално“
Цветелина Янева отново показа класа и клип на световно ниво
Фотоконкурс търси вдъхновяващи хора и истории в Хасково
Проблем с електронните карти лишава деца от безплатно пътуване в градския транспорт