Над 600 доброволци чистят София: Вижте как да се включите 25 март, 2026
Над 600 доброволци ще се включат в мащабната кампания за пролетно почистване на София, която ще се проведе на 28 и 29 март 2026 г. От пресцентъра на Столична община съобщиха, че за инициативата са обособени близо 30 локации в различни райони на града. Пълният списък на местата е достъпен на официалния сайт на кампанията чрез интерактивна карта.
Всеки гражданин може да се присъедини към инициативата, като избере удобна за него точка. Организаторите уточняват, че не е необходима специална предварителна подготовка. На място ще бъдат осигурени всички нужни материали, включително чували и ръкавици. Работата по райони ще се координира от местни лидери-доброволци със съдействието на Столичния инспекторат, който ще отговаря за логистиката и своевременното извозване на събраните отпадъци.
Кметът на София Васил Терзиев подчерта значимостта на личния пример за подобряване на градската среда. По думите му чистият град зависи преди всичко от отношението на хората, а не само от работата на почистващите машини. Той призова столичани да отделят малко време през предстоящия уикенд, за да направят кварталите си по-приветливи.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
КНСБ с остра позиция срещу орязването на заплати в бюджет 2026
Общинският съвет в Бургас подкрепи домакинство на Евровизия
Рядък фрагмент от Айфеловата кула продаден за 450 160 евро
Глория: Пътят от рози към "Най-добрите"
Вениамин за дуетната версия на „Юлска нощ“: "Няма случайни срещи и моменти”
Борис Илиев с нова емоционална изповед за любовта, която остава
В София канят на кратка диктовка и проверка на знанията по български език
Папи Ханс пусна видео към хита си „Ти не ме разбираш“
Столична община осигурява допълнителни автобуси за „Нощ на музеите“
Интензивен трафик и ограничения по основните пътища около 24 май
Анелия със „Заби ми ножа“ е готова за много летни партита и музика на repeat