Тракийският фолклор оживява в „Ех, луди-млади“ на Стоян Петков 13 март, 2026
Новата тракийска песен „Ех, луди-млади“ на Стоян Петков продължава да доказва, че българският фолклор може да звучи едновременно автентично и модерно, като съхранява традицията и я предава на новото поколение.
Музиката и аранжиментът на „Ех, луди-млади“ са дело на Стефан Статев, а текстът е на Христина Димова.
Песента е вдъхновена от спецификите на тракийската фолклорна област и разказва за силната и чиста любов между двама млади – любов, която не се плаши от препятствията и предразсъдъците, а ги преодолява с дързостта и искреността на младостта. В текста оживява онзи вечен мотив от българския фолклор – че когато сърцата са истински свързани, никакви трудности не могат да разделят влюбените. Енергичната мелодия и характерният тракийски ритъм подчертават свободолюбивия дух на младите хора и тяхната решимост да следват любовта си.
Песента излиза с лирик видео и носи духа на българската традиция.
Композицията е част от концерт-спектакъла „Песни, танци и приказки. Българският фолклор през очите на децата“, който ще бъде представен на 19 март в Кюстендил.
Инициативата се реализира с финансовата подкрепа на Европейския съюз чрез програмата Next Generation по НПВУ BG-RRP-11.020-0077-C02 и има за цел да представи българските традиции по новаторски, вдъхновяващ и достъпен начин, пречупени през въображението и чувствителността на децата.
Слушай фолклорна музика от цяла България и в ефира на радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Родители и тийнейджъри - мисия възможна! - част III
Деца от Разград направиха „Пътека на приятелството“
България прекланя глава: Навършват се 189 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски
Малина се завърна с летен хит в неочакван дует с рапъра Тото от „Скандау“
Русе организира публично излъчване на финала на Световното първенство
Изследване разкрива нов потенциал на мелатонина в борбата срещу хроничната болка
Михаела Филева продължава напред със „Слънцето пак изгря“
Неочаквана комбинация: Малина и Тото се събраха в дует
Созопол почита Света Марина и празнува с песните на Стефан Диомов
Търговище открива паметник на Васил Левски за 189 години от рождението на Апостола
Бул. "Цар Освободител" в София става пешеходно пространство през августовските уикенди