Тервел Замфиров спечели бронзовия медал в алпийския сноуборд на зимната олимпиада 08 Февруари, 2026
В дебюта си на Олимпиада Тервел Замфиров донесе първи медал за страната ни от Зимни игри от 20 години насам след невероятна драма в малкия финал на паралелния гигантски слалом в алпийския сноуборд на Олимпиадата в Милано-Кортина.
20-годишният българин се изправи срещу словенеца Тим Мастняк и спечели с фотофиниш. Преди това Тервел загуби на полуфиналите от 37-годишния кореец Ким Санкюм. На четвъртфиналите той отстрани канадеца Арно Годе с три стотни преднина, а на осминафиналите се справи с германецът Елиас Хубер.
Радослав Янков загуби с 11 стотни от канадеца Арно Годе. Третият ни представител при мъжете - олимпийския дебютант Александър Кръшняк допусна грешки и остана на предпоследното 31-о място в пресявките.
Малена Замфирова загуби от германката Рамона Терезия Хофмайстер само с две стотни разлика в осминафиналите. 16-годишната българка кара изключително силно във втората половина на трасето и успя да стопи преднината на именитата си съперничка, като за малко не я елиминира още на осминафиналите.
За всичко интересно и любопитно от света на спорта – слушай новините и „Спортна шпионка“ с Александър Костадинов по радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Спад на температурите, валежи и градушки през новата седмица
Благоевград предлага 16 климатични убежища от жегата
"Утре ще е късно" - нова изненада от Симона Загорова
Фестивалът Стъклена плетеница започва в архитектурния резерват Боженци
AI в медицината - част II
Честванията на Шипка ще са с вход свободен за Паметника на свободата
Предлагат въвеждане на воден режим в Кюстендил заради сушата
Агенцията по заетостта отпуска финансови стимули за преселение в малки населени места
Васил Терзиев опроверга информациите за глоби за детски рождени дни в парковете в София
Дара Екимова „улавя“ пулса на деня в „Дигитално“
Цветелина Янева отново показа класа и клип на световно ниво