Групата Юпитер 7 вдъхва живот на последната музикална изповед на Краси Куртев 05 Февруари, 2026
Музиката притежава уникалната способност да побеждава времето, превръщайки личния спомен в безсмъртие. Това доказва най-новият проект на формацията Юпитер 7, озаглавен „Завинаги“. В основата на песента стои архивна демо версия, съхранила гласа на покойния Краси Куртев – емблематичният музикант от „Акага“. Записът е открит от неговия син, Нео Куртев, който е водеща фигура в Юпитер 7.
Историята на творбата започва в тежък за семейството период. Докато търсят утеха, Нео и приятелите му попадат на стара репетиционна версия, запечатала съвместното свирене на баща и син. Вместо меланхолия, песента излъчва светлина и дълбока привързаност. Според музикантите от групата, завършването на парчето е било техен дълг към човека, когото са считали за свой духовен ментор.
За реализацията на „Завинаги“ в България се завръщат артисти от чужбина, а процесът по финализиране на аранжимента отнема едва няколко дни. В записите се включват изявени инструменталисти и близки приятели на фамилията, сред които Ясен Велчев (пиано), Радо Казасов (барабани) и челистът Сион Найман.
Композицията е структурирана като символичен разговор между две поколения. Официалната премиера пред аудитория се превърна в емоционална среща на колеги и почитатели на великия басист.
Визуалната част е поверена на режисьора Жоро Марков, чиято концепция залага на идеята за „визуален архив“, свързващ миналото с настоящето. Въпреки че реализацията е отложена с близо една година заради силния емоционален заряд, крайният резултат е категоричен – творчеството е единственият начин духът да остане непреходен.
Слушай Юпитер 7 и в ефира на радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Константин зарадва феновете си с нова песен - "Пия"
Как да пазим гърба си: Правилната стойка при колоездене
Рестарт на системата: Настройват информационните табла в Пловдив
Подкрепете изграждането на център за деца със специални потребности - Партньорска публикация
Мисията „Артемис II“ напусна земната орбита и лети към Луната
Три е по-добре от две – новото трио в поп фолка
София празнува 147 години като столица на България
Търновци ще изминат пътя на Велчовата завера в памет на героите
Уролог развенчава митовете за мъжката издръжливост
Кога зеленият чай може да бъде опасен за здравето?
Две инициативи през април насърчават децата в любов към книгите