Третата част на „Аватар“ излиза по кината с екологично послание 19 декември, 2025
Дългоочакваният трети филм от поредицата „Аватар“ – „Аватар: Огън и Пепел“ – излиза по кината днес и се надява да продължи успеха на франчайза с още един визуален трилър с екологична тематика.
Режисиран от Джеймс Камерън 16 години след първия филм, в „Огън и Пепел“ героите Джейк (Сам Уортингтън) и Нейтори (Зоуи Салдана) се опитват да възстановят живота си на Пандора след смъртта на сина си, отглеждайки трите си деца, включително осиновената Кири (Сигърни Уивър) и човека Спайдър (Джак Чампион). Камерън описва семейството като „бежанци и имигранти, с които хората могат да се припознаят“.
Историята носи силно екологично послание, като Уивър прави паралел с проблемите на нашия свят и страданията на океаните.
Първият „Аватар“ реализира рекордни 2,9 млрд. долара в световния бокс офис, а „Пътят на водата“ спечели около 2,3 млрд. Долара. Снимките за втория и третия филм са проведени между 2017 и 2018 г., преди възхода на генеративния AI, а Джеймс Камерън използва своята „performance capture“ техника, за да прехвърли движенията на актьорите върху На’ви.
Реакциите на критиката са ограничени, но положителни, с похвали за визуалната част, макар сценарият и повторението на познати теми да са обект на критика.
За още новини от света на киното – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Децата и "глобалната мрежа"
На Тодоровден в кв. „Бенковски“: зрелищни конни състезания и 70 години Конна полиция
24-часова стачка блокира Гърция на 28 февруари: Какво трябва да знаете
Полицията с извънредна акция по пътищата за празниците
Лора Христова е най-голямата изненада на Олимпиадата в Милано
Русе представя 3D проект, който възстановява облика на града от 1930 г.
Емблематичен хит на Кети Гарби излиза с модерно звучене
Нов фолклорен проект среща Севера и Тракия в „Я, чуйте, чуйте“
Над 200 деца ще рецитират „Аз съм българче“ и ще изпеят „Питат ли ме дей зората“
Овесена каша сваля холестерола само за два дни
Близо 50 000 българи на Шипка и във Велико Търново за 3 март