Кюстендил отново почита семейни двойки със златна сватба 22 ноември, 2025
За втора поредна година в Кюстендил ще се проведе тържествената церемония „Златна сватба“ – празник на любовта, която устоява на времето.
С тази инициатива, Общината постави началото на една красива традиция, която да чества семейните ценности, любовта и грижата един за друг – добродетели, които изграждат здравото и сплотено общество.
Събитието ще се състои на 22 ноември, по повод Въведение Богородично, което Православната църква почита на 21 ноември, а според българския народен календар тогава е Денят на християнското семейство – символ на дом, обич и взаимна подкрепа.
Празничната церемония ще събере всички двойки, които са сключили граждански брак през 1975 година и празнуват 50 години брачен живот – хора, посветили сърцата си един на друг и преминали през живота ръка за ръка.
Тържеството ще се проведе на същото място, където младоженците са си казали заветното „ДА“ преди половин век – в Обредния дом в Кюстендил.
Градът под Хисарлъка вече има нов лапидариум до Римските терми – открита експозиция, съхраняваща древното наследство на Кюстендил. Експозицията представя автентични артефакти от антична Пауталия, дело на местни каменоделски ателиета, свидетелстващи за високото ниво на занаятчийство в античния град. Създаването на лападариума е част от дългосрочната стратегия на Община Кюстендил за утвърждаване на града като център на културния туризъм.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Сбогом с Кирил Ампов: Отиде си легендата на българския поп
Шепа ядки дневно намалява риска от инсулт и емболия
Нови демографски данни: Светът ще наброява 10,2 милиарда през 2100 г.
РЗИ предупреждава: Не пийте водата в Каварна и 9 села
Селин Дион планира 10 концерта в Paris La Défense Arena
„Букър” отново номинира български роман за най-престижната литературна награда
Април ще бъде по- дъждовен с температури от минус 5° до 29°
Български момичета стават посланици за един ден в Британското посолство
Домът на хумора в Габрово празнува 54 години с вход свободен
България се сбогува с легендата Борислав Михайлов: Светът на спорта в скръб
На 63-годишна възраст издъхна Борислав Михайлов