Коледно градче и ледена пързалка отварят в Плевен на 1 декември 19 ноември, 2025
Плевен отново ще се превърне в празнична сцена за жителите и гостите си по време на Коледно-новогодишните дни. На 1 декември официално ще бъде открита ледената пързалка в центъра на града, заедно с Коледното градче и традиционното запалване на светлините на елхата пред сградата на Общината.
Съоръжението, разположено на площад „Възраждане“, е с площ от 300 кв. м и ще бъде достъпно за любителите на кънките от всички възрасти. Монтажът върви по план, без забавяне, а организаторите обещават нови изненади за този зимен сезон.
За най-малките посетители са предвидени помощни съоръжения – пингвини, мечета и патета, които ще улеснят първите стъпки върху леда. Освен това в района ще бъде поставена въртележка, където децата ще могат да се повозят на шейната на Дядо Коледа, теглена от неговите елени. Атракциите ще бъдат допълнени от виенско колело и специални кътове за празнични снимки.
Ледената пързалка ще работи всеки ден от седмицата, като предлага възможности за забавление, обучение и незабравими празнични моменти.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Том Круз става петролен магнат
Още осем района в София избират своите символи
Джена става гореща и опасна
За първи път у нас - Димитровград предлага “Спорт в парка” за възрастните хора
Йоргос Адамопулос и Камелия заедно в "Тръпката"
Летните намаления в Гърция стартираха при засилен туристически поток
Слънчеви дни предстоят в страната преди новата вълна от валежи
Родители и тийнейджъри - мисия възможна! - част II
Meta спря инструмента, който създаваше картини със снимки на потребители
Над 100 ретро автомобила и социалистически класики изпълват центъра на Габрово
Брюксел настоява Meta да промени алгоритмите на Facebook и Instagram