Хисаря се нареди сред най-авторитетните европейски термални дестинации 02 октомври, 2025
Българската спа дестинация Хисаря официално бе приета в Европейската асоциация на историческите термални градове - EHTTA .
Асоциацията обединява 50 членове от 18 държави – 37 общини и 13 асоциирани организации.
С присъединяването си Хисаря заема своето място сред най-авторитетните европейски дестинации с термална традиция и културно наследство.
„Присъединяването на Хисаря към EHTTA е признание, както за вековната му традиция в медицинския туризъм и балнеолечението, за съхраненото римско културно наследство и минерални извори с доказани лечебни качества, но и за съвместната работа между държавата и местната власт. Това е важна крачка към утвърждаването на България като водеща СПА и балнео дестинация в Европа“, обяви министърът на туризма Мирослав Боршош.
Според министъра приемането в Европейската асоциация е поредната стъпка към утвърждаването на Хисаря и общината като важна и влиятелна туристическа дестинация в европейски и световен мащаб. Тепърва предстоят нови съвместни инициативи и партньорства в тази посока.
Хисаря е един от най-старите балнеологични курорти в България, чиято термална традиция датира от римско време. Градът е символ на връзката между история, културно наследство и лечебни минерални извори и вече е част от престижна европейска мрежа, която ще допринесе за по-широкото популяризиране на българските СПА и балнео дестинации
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Стара Загора кани жителите да се включат в засаждането на 13 хиляди фиданки
Sofia Christmas Fest открива ледена пързалка върху фонтаните пред НДК
НОИ: Пенсионерите в чужбина подават годишна „декларация живот“
Повечето българи смятат, че преходът не е приключил и демокрацията не е истинска
Най-емблематичната поза на Фреди Меркюри бе увековечена със специална монета
Олимпийският огън ще премине от Неапол през Рим до Милано
Община Свищов отличи 32 деца за добри постъпки през годината
България влиза в топ 10 на страните с най-натоварен трафик в света
Цените на горивата у нас продължават възхода си въпреки отсрочката за „Лукойл“
Пловдив открива зала „Африка и Австралия“ и първото зоокафе в България
„Зрителна измама 3“ оглави боксофиса в Северна Америка