Преслава на върха и извън музиката 17 септември, 2025
Преслава доказа, че умее да покорява върхове и извън музикалната сцена. Дни след като отпразнува 7-ия рожден ден на дъщеричката си Паола, хитовата певица се похвали в социалните мрежи, че е изкачила връх Ботев:
"Връх Ботев – 2376 м. Изкачването е истинско изпитание – доста хора предпочитат да преспят на хижата и да разделят пътя на два дни. Ние обаче го направихме за един – уморени до крайност, но с огромна гордост. Защото върховете не са само природа и височина – те са доказателство, че можеш повече, отколкото си мислиш."
Верен другар в планинските преходи, както и в живота е любимият ѝ мъж Павел. Двамата са минали по Тарзановата пътека - най-популярният туристически маршрут /през хижа Рай/ за изкачване на най-високия връх в Стара планина.
Това не е първото планинско приключение за обичаната певица. В началото на септември Преслава за втори път изкачи и връх Мусала, издават снимки в социалните мрежи на певицата.
"Второ изкачване на връх Мусала. Понякога пътеката е същата, но усещането е напълно ново. Вторият път беше по-тих, по-осъзнат и още по-красив. Вятърът горе те пречиства, а гледката ти напомня колко е малък човекът и колко голяма е природата. Щастлива съм, че отново стъпих на най-високата точка на Балканите и си подарих този момент!", споделя Преслава.
Връх Ботев и Мусала не са единствените, които Преслава е посетила. Преди 4 години тя е направила своите преходи и до връх Вихрен и Кончето:
Преслава получава много поздравления за своите постижения в планината, както от свои почитатели, така и от колеги.
Още любопитни новини слушай във "Вип Зона" в ефира на радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
По-високо потребление вдигна сметките за ток през февруари
Бургас отхвърли карта от 1 евро за градския транспорт за пенсионери
Бананите: Естествено средство за по-добро настроение и сън
Социалните мрежи увеличават желанието на младежите да пият алкохол
Българска певица и популярен турски актьор излизат на сцената на Сан Ремо
Благоевград ще бъде домакин на шест фестивални дни - от фолклора до Бродуей
Учени създадоха гел, който произвежда кислород за заздравяване
Кои са най-добрите дестинации, хотели и плажове за предстоящата година?
„Битка след битка“ спечели шест награди БАФТА
България завърши на 28-то място по медали на Зимната олимпиада
България ще има поклоннически маршрут като испанския Камино