Хасково празнува на Малка Богородица 08 септември, 2025
Денят на Хасково - Рождество на Пресвета Богородица, за поредна година ще бъде кулминацията в празничния календар на Община Хасково.
Хасково посреща 8 септември с модерен и екологичен градски транспорт.
Празничната програма започна още на 27 август и включваше Трети мини пленер за деца „Хасково – цветна палитра“ `2025, Пиано бар под звездите, Лятно автокино, Парад на ретро автомобили, концерт „С музиката на Георги Андреев“ с участието на квартет „Смилена“, Милена Андреева, Народен оркестър и Камерен оркестър при община Хасково, както и Балканска вечер с Данна и певицата на народа Ивана и Бенд.
Празничният 8 септември ще започне в 8:30 часа с литургия по повод Рождество на Пресвета Богородица в църквата „Успение Богородично“. Следва тържествено заседание на Общински съвет – Хасково, а вечерта от 20 часа под звездите на Хасково ще бъде концерта на Нора Караиванова и Графа и за финал - празнични фойерверки.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Спад на температурите, валежи и градушки през новата седмица
Благоевград предлага 16 климатични убежища от жегата
"Утре ще е късно" - нова изненада от Симона Загорова
Фестивалът Стъклена плетеница започва в архитектурния резерват Боженци
AI в медицината - част II
Честванията на Шипка ще са с вход свободен за Паметника на свободата
Предлагат въвеждане на воден режим в Кюстендил заради сушата
Агенцията по заетостта отпуска финансови стимули за преселение в малки населени места
Васил Терзиев опроверга информациите за глоби за детски рождени дни в парковете в София
Дара Екимова „улавя“ пулса на деня в „Дигитално“
Цветелина Янева отново показа класа и клип на световно ниво