Даряваш кръв - получаваш безплатен достъп до туристическите обекти в Стара Загора 02 септември, 2025
Районният център по трансфузионна хематология и Община Стара Загора стартираха инициатива, стимулираща доброволното и безвъзмездно кръводаряване сред гражданите, както и да популяризира местните туристически обекти.
Ще се раздават безплатни поименни пропуски на безвъзмездните кръводарители за еднократно индивидуално посещение на 9 туристически обекта в община Стара Загора.
Всеки поименен пропуск има срок на валидност до 3 месеца от датата на кръводаряването и осигурява еднократен индивидуален достъп до Музей „Литературна Стара Загора“, Къща музей „Гео Милев“, Музей „Неолитни жилища“, Художествена галерия – Стара Загора, Регионален исторически музей, Архитектурен комплекс „Музей на религиите“, „Късноантична мозайка от частен римски дом, IV в.“,„Хилендарски Метох“ и Зоопарка.
Инициативата „Безплатни градски турове“ ще зарадва отново жителите и гостите на Стара Загора на 6 и 7 септември с две от най-любимите теми на старозагорци – „Знатните фамилии на Стара Загора и техните къщи“ и „Поетична разходка по улиците на Стара Загора“. Началната спирка е пред Туристическия информационен център от 10 ч.
В Деня на Съединението - 6 септември, Регионалният исторически музей ще бъде отворен за посещение с вход свободен от 10.00 ч. до 18.00 ч.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Спад на температурите, валежи и градушки през новата седмица
Благоевград предлага 16 климатични убежища от жегата
"Утре ще е късно" - нова изненада от Симона Загорова
Фестивалът Стъклена плетеница започва в архитектурния резерват Боженци
AI в медицината - част II
Честванията на Шипка ще са с вход свободен за Паметника на свободата
Предлагат въвеждане на воден режим в Кюстендил заради сушата
Агенцията по заетостта отпуска финансови стимули за преселение в малки населени места
Васил Терзиев опроверга информациите за глоби за детски рождени дни в парковете в София
Дара Екимова „улавя“ пулса на деня в „Дигитално“
Цветелина Янева отново показа класа и клип на световно ниво