Министeрският съвет създава "Магазин за хората" в подкрепа на българските производители 06 август, 2025
Министерският съвет прие решение за създаване на ново държавно дружество – "Магазин за хората" ЕАД, със седалище в София. То ще функционира като еднолично акционерно дружество с държавно участие. За целта кабинетът одобри и промени в бюджета на Министерството на земеделието и храните за 2025 година, съобщиха от правителствената пресслужба.
Основната дейност на "Магазин за хората" ЕАД ще бъде търговия с хранителни и промишлени стоки, като основен приоритет ще имат продуктите от български производители. Дружеството ще извършва и съпътстващи дейности, свързани с основната му търговска функция, както и други разрешени от закона дейности.
Целта на новата инициатива е да се осигури на потребителите приоритетен достъп до български стоки на достъпни цени, особено в по-малките населени места. Очаква се дружеството да помогне за намаляване на зависимостта на българския пазар от вносни стоки, като същевременно подкрепи местните производители.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
„Парасоциален“ е дума на годината според Речника на Кеймбридж
Софийският университет е сред първите 40 % на най-добрите в света
Стара Загора кани жителите да се включат в засаждането на 13 хиляди фиданки
Sofia Christmas Fest открива ледена пързалка върху фонтаните пред НДК
НОИ: Пенсионерите в чужбина подават годишна „декларация живот“
Повечето българи смятат, че преходът не е приключил и демокрацията не е истинска
Най-емблематичната поза на Фреди Меркюри бе увековечена със специална монета
Олимпийският огън ще премине от Неапол през Рим до Милано
Община Свищов отличи 32 деца за добри постъпки през годината
България влиза в топ 10 на страните с най-натоварен трафик в света
Цените на горивата у нас продължават възхода си въпреки отсрочката за „Лукойл“