Стълбите на Каменица в Пловдив грейнаха с нова цветна композиция 16 юли, 2025
Литийно шествие ще се проведе тази вечер за празника на митрополитския храм „Света Марина“ в Пловдив.
Шествието с копие на чудотворната икона на Св. Богородица Божигробска ще тръгне от 18 часа от храма “Успение Богородично” и ще стигне до митрополитския храм “Св. Марина”. Утре, на 17 юли, когато църквата почита Св. Великомъченица Марина, ще има изложена за поклонение частица от мощите на Света Марина.
Движението около митрополитския храм „Света Марина“ ще бъде ограничено днес и утре.
А стълбите на Каменица в Пловдив грейнаха със слънчогледи, лавандула и залез. Художник на композицията е Иван Величков - артист с над 20-годишен опит в сферата, като картината се прави отново изцяло по идея на общината.
Иван Величков преобрази стълбите на Каменица и за Цветница и Деня на Земята – 22 април.
Самата изобразителна техника включва използването на висококачествени акрилни и спрей бои, които не съдържат агресивни разтворители и не проникват в дълбочина в минералната структура на повърхността, предотвратявайки всякакви химически реакции с основата. Проектът е напълно безопасен за околната среда и не води до механични или химични изменения в структурата на стълбището.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Алисия избухна с "Локуми"
Кеба изненада с две нови песни - "Maska" и "Casablanca Ya Habibi”
Столична община пита родителите за детските градини и ясли в София
Българската православна църква представи своето първо мобилно приложение
Илиян представя "Крадла на сърца"
Естетична дерматология
Витоша се превръща в арена за адреналин, стратегия и отборен дух
Архангелова задушница ще бъде отбелязана с военни ритуали в страната и зад граница
Теодора и Софи Маринова с премиера на емоционален дует
Джена заформи фантастична момичешка четворка във "Фамилията ти"
Заведенията уверени: Няма проблем с преминаването към евро на Нова година