
Гореща и предимно слънчева седмица с валежи в края – температури до 36°C 15 юни, 2025

Прогнозата за времето в началото на новата седмица показва предимно слънчево време. Следобед над източните и планинските райони ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е слаба.
През нощта ще бъде почти тихо, а през деня ще духа слаб вятър от север-северозапад. Дневните температури ще продължат да се повишават, като във вторник максималните стойности ще бъдат между 29° и 34°.
Слънчевото време ще се задържи и в средата на седмицата, когато температурите в низините ще достигат до 35–36°. В следобедните часове ще се развива купеста облачност, като на места в източна и планинска България има повишен риск от краткотрайни валежи.
В петък се очаква временен северозападен вятър в западната половина от страната, а температурите ще се повишат с още 1–2 градуса. В следобедните часове, освен купеста, на места в североизточните райони и планините ще се развие и купесто-дъждовна облачност, с валежи и гръмотевици.
През събота краткотрайни превалявания с гръмотевици ще обхванат по-голяма част от Централна България. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, а дневните температури ще се понижат.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Отиде си легендата Робърт Редфорд

Мила Роберт - избирах между Азис и Галена

Оригиналът на Панагюрското съкровище се завърна у дома

България с най-висок ръст на разходите за труд в ЕС

Работодателите против новото увеличение на минималната заплата

София Вергара замени блясъка на наградите „Еми“ за нощ в спешното отделение

Испания премахва 53 000 туристически апартамента

Воден режим в Ловеч от днес заради сушата

Партньорска публикация: DJ Mascota със собствен клуб – ETAGE в София

БДЖ предлага 50% намаление за ученици и студенти

Драма за живота на Уилям Шекспир спечели най-голямата награда на Международния филмов фестивал в Торонто
