ЧитАлнЯта предизвиква всички любители на книгите 20 май, 2025
За поредна година по повод 24 май от читАлнЯта предизвикват всички любители на четенето да подкрепят българските библиотеки.
Целта за тази година е да се съберат 2025 нови книги до края на юни, които ще бъдат дарени на читалищни, училищни, общински и регионални библиотеки в цялата страна. От 2015 г. досега чрез инициативата на читАлнЯта са събрани и дарени над 53 000 книги.
Всеки може да се включи като дари нови детски книги – приказки, енциклопедии, комикси, романи и др.; съвременна българска литература; художествени книги, издадени в последните 10 години.
Книгите се събират в читАлнЯта в Градската градина на София, всеки ден от 10:00 до 20:00 ч., включително събота, неделя и на самия 24 май. Всеки дарител ще получи безплатна читателска карта.
От Сдружение за градски читални вече отчитат и първите резултати от кампанията:
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
КЗК предлага 19 мерки за по-прозрачни цени и защита на производителите в сектор „Храни“
От 1 юли: Социалната пенсия за старост се увеличава на 183,81 евро
Край на нежеланите публикации: Как да рестартираме алгоритъма на Instagram
Празнуваме Еньовден с венец от 77 билки и половина
Парк „Кайлъка" в Плевен става по-сигурен, зелен и модерен
Сигнал Symphonic идва за първи път в Плевен
Габриела и Галена вдигат всички на крака с "Пълен цирк"
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г. и въвежда лични осигуровки за чиновници
Бизнесът отчете ръст на туристите през юни и съзря негативна кампания срещу Черноморието
„Ven PaCa“ - първият сингъл на EXPOSƎ с легендарния Франки Мюлер
Лятото и световъртежите – какво трябва да знаем?