JJ спечели Евровизия 2025 с опера и техно 19 май, 2025
Австрийският певец JJ спечели Евровизия 2025 с оперната си песен „Wasted Love“
След гласуването на националните журита от цяла Европа и зрителите от целия континент и отвъд него, JJ донесе на Австрия първата ѝ победа от триумфа на Кончита Вуртс през 2014 г.
Австрия завърши с 436 точки, изпреварвайки Израел, чието участие предизвика протести, с 357 точки, и Естония с 356 точки.
„Благодаря ви, Европа, че сбъднахте мечтите ми“, заяви 24-годишният австрийско-филипински контратенор JJ, чието истинско име е Йоханес Пиеч, след триумфа си в швейцарския град Базел.
Песента му за Евровизия, която разказва за преживяването на несподелена любов, съчетава лиризъм и баладичност, преди да завърши с техно финал. В „Wasted Love“ той достигна високите тонове, смесвайки опера и техно.
69-то издание на Евровизия се проведе в залата „Св. Якобсхале“ в Базел, препълнена с 6500 зрители, а други 36 000 гледаха предаването на живо в стадион наблизо.
Около 160 милиона души от цяла Европа и отвъд нея са гледали най-голямото телевизионно събитие за музика на живо в света.
За още музикални новини – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Гастрит - причини, симптоми и как да се справим
Днес броят врабчетата в цялата страна
Православната църква отбелязва Светла събота и Св. Йоан Кръстител
VICTORIA представи новия си сингъл „ASHES“
Емоционално завръщане: Селин Дион представи сингъла Dansons
„Ох, на мама!” организира двудневен форум за бременни и родители
Столичният инспекторат с нови проверки: Правила за разходка на кучета
Уилям Дефо ни кани на „Празненството“ в кината от днес
QR кодове разказват историята на “Двореца” в Балчик
Розов часовник отброява времето до началото на Джиро д'Италия в България
Община Стара Загора предупреждава за фалшиви съобщения, генерирани от AI