
С различни събития в Плевен отбелязват Деня на българската Конституция и празник на юристите 14 април, 2025

Седмица на отворените врати започва в Районния съд в Плевен. По този начин с поредица от събития ще бъде отбелязан 16 април – Ден на българската Конституция и празник на юристите в България.
За днес е предвиден урок по криминалистика за подрастващи. Ученици от Средно училища „Евлоги Георгиев“ от град Тръстеник ще участват в симулативен съдебен процес по наказателно-правен казус.
Предстои и съвместна инициатива на Районния съд с Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата“ под наслов „На пътя е опасно“, насочена към ученици от първи до осми клас. Децата ще бъдат запознати с основните опасности на пътя, с моделите за поведение, формиране на навици за безопасно движение на пътя.
И през тази седмица продължава кампанията на Районния съд и сектор „Пътна полиция“ – „С бистър ум зад волана“, в която се включват ученици от 11 и 12 клас. Тази година в кампанията участват над 1200 ученици от 16 училища на територията на община Плевен и съседните Долна Митрополия, Долни Дъбник и Пордим.
Среща-разговор с проф. д-р Пламен Киров, конституционен съдия в периода 2006 - 2015 г., на тема „Предизвикателствата пред Конституцията“, ще се състои на 16 април.
В рамките на Седмицата на отворените врати в Районния съд ще е финалът на конкурса по машинопис и награждаване на най-добрите участници, връчване на отличия на победителите от обявените конкурси за рисунка и есе по темите „Героите на правосъдието“, „Децата и законът“, изработване на „Великденска картичка“. Магистратите ще организират и викторина за ученици.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Десита посвети песен на добрите момчета

Що е то дислалия?

Ловеч събира стотици млади състезатели на колела през уикенда

Рекорден брой участници в 42-ото издание на Софийския маратон

ЕК отпуска 7,4 млн. евро за български земеделци, пострадали от климатични щети

Австрия заплашва с отказ от домакинство на „Евровизия 2026“, ако Израел бъде изключен

Приходите от нощувки през август растат с 14,1% до 663,7 млн. лв.

Дария Томова със силен дебют в българската музика

Севлиево посреща най-вкусния и пъстър празник

Карлос Насар отново е световен шампион със световен рекорд

Мистериозният победител в Eurojackpot на стойност €120 милиона се появи две седмици след тегленето
